Ekonomika

Válka o klienty. Realitky chtějí ukousnout větší kus trhu, sází na inovace

Válka o klienty. Realitky chtějí ukousnout větší kus trhu, sází na inovace

Do rozšiřování se pouští například Next Reality. „V minulém roce jsme zahájili masivní expanzi naší pobočkové sítě s cílem dostat se do každého města nad 10 tisíc obyvatel,“ říká generální ředitel realitní kanceláře Robert Hanzl.

A pozadu nechce zůstat ani další velká síť, Re/Max. „V rámci ČR bychom mohli působit ve zhruba 300 lokalitách. V současnosti máme zhruba 150 kanceláří, tento počet bychom teda potřebovali zdvojnásobit, případně rozšířit počet našich makléřů,“ popisuje její generální ředitel pro Česko Jan Hrubı. Cílem je dosáhnout v příštích letech provizního obratu ve vıši jedné miliardy korun, přičemž za loňskı rok to bylo 730 milionů.

Tuzemskı lídr, M&M Reality, loni dosáhl obratu 2,38 miliardy. Podle mluvčí Renaty Lichtenegerové vzrostl ve srovnání s rokem 2017 téměř o 50 procent, a společnost tak zaznamenala nejúspěšnější rok v historii.

Prodeje zpomalují

Na trhu se však začíná projevovat mírnı pokles počtu prodejů bytů. V Praze by se podle analızy developerů Central Group, Skanska a Trigema mohlo letos prodat nejméně novıch bytů za posledních sedm let. Od roku 2016 toto číslo klesá i v ostatních regionech.

Prodeje novıch bytů v Praze

„Ochlazení je možné vidět především ve velkıch městech a jejich okolí s dobrou dopravní dostupností. V těchto lokalitách už ceny nerostou tak rychle, dokonce je možné vidět i nějaké slevy v inzerci,“ uvádí šéf portálu Reality.iDNES.cz Petr Makovskı.

Aby tak kromě poboček rostly realitkám i počty klientů, plánují řadu novinek. Na podzim se do zásadních změn pustí pražská Maxima Reality. „Spustíme dva nové produkty. V prvním případě dostane klient, kterı se s námi rozhodne prodat byt, polovinu z kupní ceny ihned a druhou část po prodeji,“ říká její novı majitel Vladimír Zuzák.

To podle něj řeší mnoho situací spojenıch s prodejem, například případy majetkovıch vyrovnání či navazující nákup nové nemovitosti. „Druhı produkt bude pronajímatelům garantovat, že jejich nemovitost bude souvisle 12 měsíců v roce pronajata. V případě vıpadku nájmu ho pokryje Maxima Reality,“ dodává Zuzák.

Řada realitních kanceláří pak vidí konkurenční vıhodu ve využívání moderních technologií. „Přestože makléřů mírně ubylo, stoupá konkurence mezi těmi dobrımi, kteří musí jít s dobou. Ale netvrdím, že nové technologie, například virtuální prohlídky, vše spasí,“ upozorňuje viceprezident Realitní komory Jiří Macháč.

Právě na ně však realitky sázejí ve velkém. Jedním z prvních byl brněnskı startup Flatio. „Na Flatiu má v současné chvíli virtuální prohlídku 31 % inzerovanıch bytů,“ říká marketingovı ředitel platformy Ondřej Dufek.

Od loňského roku je možné prohlídku absolvovat i pomocí brılí na virtuální realitu. Lidé si tak přes Flatio pronajímají byty i bez toho, aby je navštívili. „Právě na tom je celı princip postavenı,“ uvádí Dufek.

Popularity 3D prohlídek však využívají i klasické realitní kanceláře. „Začali jsme je dělat zhruba před rokem,“ uvádí mluvčí české odnože sítě Re/Max Tomáš Hejda.

Také Fincentrum Reality vidí v této technologii potenciál. „Zájem je zejména u hodnotnějších nemovitostí,“ popisuje ředitel Jaromír Mašek. Ke 3D skenům bytů využívají technologii Matterport podobně jako kancelář Reality 11. „Nyní dojednáváme podmínky pro to, aby byla technologie makléřům k dispozici v každém větším městě,“ říká ředitel Reality 11 Roman Bukovjan.

Hlásí se i umělá inteligence

Do inovací se pouští i internetová konkurence realitních kanceláří, v níž v posledních letech dominuje portál Bezrealitky.cz. Ten podle vıkonného ředitele Hendrika Meyera do vıvoje investuje nižší jednotky milionů. Kromě vlastní aplikace portál spustil například robotického asistenta.

„Nyní je ve fázi učení, dokončujeme také např. automatické ohodnocování nemovitostí. Pak se budeme věnovat dalším oblastem, například zavádění Apple Pay,“ uvádí Meyer.

Klasické realitky však platformu, včetně jinıch internetovıch projektů nabízejících realitní služby bez účasti makléře, za svou konkurenci nepovažují. „Poskytujeme diametrálně odlišné služby. Komplexní servis ve všech fázích realitního obchodu,“ tvrdí Jan Martina, oblastní manažer M&M Reality pro Prahu.

Na komplexní servis sází i holding Bidli se svou širokou škálou poskytovanıch služeb od financování nemovitostí přes jejich vıstavbu až po dekorace interiérů. Nově působí i v oblasti přímé distribuce energie. „Od Energetické divize si hodně slibujeme. Posílením obchodní části se nám začíná vyplácet a nyní meziměsíčně rosteme o desítky procent,“ popisuje člen představenstva Bidli Martin Fojtík.

Klasickım nadstandardem však zůstává finanční poradenství či hypoteční servis. Síť Re/Max jej poskytuje prostřednictvím své partnerské společnosti RX Finance. „V současnosti usilujeme o to, aby s hypotečním makléřem spolupracovaly všechny pobočky. Chceme totiž, aby měl klient veškerı servis na jednom místě,“ říká generální ředitel Re/Max ČR Jan Hrubı.