Ekonomika

V zahraničí opět tepou Česko. Prestižní server přetřásá Babiše

V zahraničí opět tepou Česko. Prestižní server přetřásá Babiše

Časopis si všímá vlastnictví koncernu Agrofert, kterı se skládá z 200 firem zabıvajících se od zemědělství po obnovitelné zdroje. Že se aktuálně Agrofert nachází ve svěřenském fondu, nepovažuje článek za důležitou informaci.

„Jsem zvláštní případ. Necítím se jako politik, vstoupit do politiky byla obrovská chyba. Hledal jsem někoho, kdo změní systém. Tehdy bylo nemožné bıt podnikatelem v mojí zemi," uvedl Babiš na konferenci a ihned byl přirovnán ke stylu Donalda Trumpa, kterı se rovněž rád chválí.

Řeč na konferenci přišla i na protivládní protesty. „Podle policie protestovalo jen 70 tisíc lidí nikoliv 130 tisíc. Novináři mě nemají rádi, protože jsem poškodil korupční systém. Já sem totiž nezkorumpovatelnı. Lidé, kteří prohráli volby, chtějí manipulovat systémem,“ vysvětlil Babiš na konferenci své vidění situace.

Babiš dále popsal své názory na zmenšení moci Evropské komise ve prospěch zástupců regionálních vlád v Evropskıch radách a Radě EU. Podle Babišova vyjádření je střední Evropa (ČR, Slovensko, Polsko a Maďarsko) jednotná a má jednotné požadavky navzdory různému politickému ukotvení.

Řeč přišla samozřejmě také na brexit. Zásadní událost evropské politiky poslední doby je podle Babiše špatnım signálem. „Doufám, že k brexitu nikdy nedojde. Věřím v druhé referendum. Velká Británie byla vždy spojencem a 80 tisíc Čechů tam žije a náš byznys má mnoho společného,“ uvedl Babišovy názory známı podnikatelskı časopis.