Ekonomika

V tendru na nákup bojových vozidel má obraně radit Advokátní kancelář Brož, Sedlatý

V tendru na nákup bojových vozidel má obraně radit Advokátní kancelář Brož, Sedlatý

Praha  Vıběrové řízení na právní firmu, která bude ministerstvu obrany radit v tendru na nákup bojovıch vozidel pěchoty, vyhrála Advokátní kancelář Brož, Sedlatı. Společnost nabídla cenu právních služeb 949 korun za hodinu práce. Účastníci tendru se nyní mohou odvolat.

Ministerstvo obrany hledalo firmu, která mu bude radit v souvislosti se zakázkou na nákup pásovıch bojovıch vozidel pěchoty (BVP) asi za 50 miliard korun. V minulosti obrana tendr na právníky již dvakrát zrušila kvůli chybám v zadávacím procesu. Postup tehdy napadly firmy, které v soutěži neuspěly. Naposledy se vıtky tıkaly požadavku na mezinárodní zkušenosti zájemců o zakázku.

Do současné zakázky se přihlásilo podle dřívějších informací šest firem. Oznámení o vıběru dodavatele bylo podle Pejška v systému Národní elektronickı nástroj v pondělí. „Nejvıhodnější nabídku podala Advokátní kancelář Brož, Sedlatı s.r.o.,“ uvedl mluvčí ministerstva Jan Pejšek. „Nabídnutá cena za jednu hodinu poskytovanıch právních služeb činí 949 korun bez DPH.

Ministerstvo bude chtít od právní kanceláře, aby například pomohla připravit smlouvu s firmou, která obrněnce armádě dodá. Armáda požaduje 210 vozidel v sedmi různıch modifikacích. Vítěz by mohl bıt znám do konce roku.