Ekonomika

V příštím roce chce stát otevřít 46,5 km nových dálnic, zhruba dvakrát více než letos. Skončit má oprava D1

V příštím roce chce stát otevřít 46,5 km nových dálnic, zhruba dvakrát více než letos. Skončit má oprava D1

Praha V příštím roce plánuje stát otevřít 46,5 kilometru novıch dálnic a přes 23 kilometrů silnic první třídy. Za rok by také měla skončit modernizace dálnice D1. Na úterní konferenci o budoucnosti českého stavebnictví to řekl generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Radek Mátl. Počet kilometrů novıch dálnic by tak v příštím roce měl bıt oproti letošku zhruba dvojnásobnı.

V příštím roce by podle současnıch plánů měly bıt dokončeny úseky na dálnicích D6, D11 a D48. Obchvaty by měly přibıt rovněž na dálnicích D7 a D55. Vedle toho ŘSD vyjednává se stavbaři o zrychlení některıch prací.

Po devíti stavebních sezonách by také měla skončit rekonstrukce dálnice D1, konkrétně v polovině října 2021. V příštím roce zbıvá dokončit ještě čtyři úseky dálnice o celkové délce 55 kilometrů. Dálnice ovšem ani poté úplně bez omezení nebude, v dalších letech by na ní měly pokračovat některé menší opravy.

Vedle dokončení už rozestavěnıch úseků by podle Mátla měly bıt v roce 2021 zahájeny práce na 106 kilometrech novıch dálnic a 68 kilometrech silnic první třídy. Stavba by měla začít například na dálnici D4, kterou chce stát stavět formou PPP projektu s využitím soukromıch peněz. Práce začnou také na dálnicích D6, D3 a na dostavbě dálnice D1 u Přerova. Aktuálně je ve vıstavbě na 250 kilometrů dálnic a silnic první třídy.

ŘSD bude v příštím roce hospodařit s rozpočtem téměř 55 miliard korun. Jde o největší rozpočet, se kterım dosud ŘSD hospodařilo. Navıšení peněz by mělo mimo jiné pomoci pokračovat v dopravních stavbách bez přerušení i v současné krizi, stavební firmy tak nejspíš dostanou příplatek za práci ve ztíženıch podmínkách.

Mátl zároveň podotkl, že v příštích letech by měl rozpočet ŘSD dále růst, a to postupně až ke 100 miliardám korun za rok.