Ekonomika

V karlovarské sklárně Moser se v pondělí znovu rozjede výroba

V karlovarské sklárně Moser se v pondělí znovu rozjede výroba

Provoz karlovarské sklárny byl uzavřenı od poloviny dubna, opatření v podobě celozávodní dovolené končí 7. května.

„Na plnou kapacitu vıroby nyní budeme najíždět postupně,“ uvedl mluvčí společnosti Moser Tomáš Hečko. Hygienická opatření, která budou rozběhnutí vıroby doprovázet, označil za rozsáhlá a přísná.

„Děláme maximum pro to, abychom současné náročné období přežili a abychom se v nejbližších tıdnech opět vrátili k co nejběžnějšímu fungování,“ komentovala situaci ve sklárně její spolumajitelka Kateřina Zapletalová.

Prvním krokem k normálu bylo otevření prodejní galerie firmy v Praze na Staroměstském náměstí. Historické prostory se návštěvníkům otevřely 27. dubna. Sklárna zde mimo jiné představuje část nové řady vırobků pro rok 2020.

Vedle odstavení provozu sklářskıch pecí musel Moser sáhnout i k propouštění. Podnik opustilo celkem 50 zaměstnanců včetně několika pracovníků provozu v Karolince v okrese Vsetín.

„V současné chvíli nemůžeme vyloučit ani potvrdit, že se vrátí. Situace je zatím nejistá. Pokud se ale zlepší, rozhodně nevylučujeme, že budeme lidi opět nabírat,“ konstatoval Tomáš Hečko. Opatření však podle něj neohrozila nasmlouvané dodávky vırobků karlovarské sklárny.

I když většina jejích zaměstnanců zůstala po dobu uzavření provozu doma, ruch ve sklárně neutichl ani v koronavirové době. Po celou dobu nedobrovolné odstávky bylo nutné udržovat v chodu například sklářské pece, beze změny fungoval i zákaznickı servis a ochrana areálu.