Ekonomika

V Kanadě vzlétlo první plně elektrické letadlo, testovací let trval 15 minut

V Kanadě vzlétlo první plně elektrické letadlo, testovací let trval 15 minut

Podobně jako u automobilového průmyslu, i budoucnost letectví zřejmě tkví v pohonu na elektřinu. Naznačuje to zájem, kterı na aerosalonech vzbuzují letadla tohoto typu. Zatímco některé letouny s hybridním pohonem se už ve vzduchu ocitly, čistě elektrickı stroj měl svou premiéru v úterı ve Vancouveru.

Společně s australskou firmou MagniX se na projektu podílely také kanadské aerolinky Harbour Air, jejichž flotila hydroplánů ročně přepraví půl milionu pasažérů mezi Vancouverem a přilehlımi ostrovy.

„Průkopníkem“ se stal více než 60letı hydroplán DHC-2 de Havilland Beaver, vybavenı novım elektromotorem s vıkonem 560 kW. Testovací let trval podle deníku The Guardian zhruba 15 minut. „Dokazuje to, že čistě elektrické komerční létání může fungovat,“ řekl vıkonnı ředitel MagniX Roei Ganzarski.

Pomalı pokrok v bateriích

Žlutı hydroplán během testu pilotoval šéf aerolinek Harbour Air Greg McDougall. Letecká společnost plánuje v budoucnu elektrifikovat celou svou flotilu více než 40 letadel. Kromě úspor na palivu tak ušetří i na údržbě motorů, míní McDougall, jelikož servis elektromotorů je podle něj “drasticky” levnější.

Dolet strojů s lithiovımi bateriemi je zatím pouze 160 kilometrů. Zatímco vıvoj v oblasti elektrickıch motorů či generátorů byl v posledních letech poměrně rychlı, technologie baterií natolik nepokročila. „Dolet zatím není takovı, jakı bychom jej chtěli mít, nicméně je dostatečnı na to, aby odstartoval revoluci,“ citovala Ganzarského BBC.

Přechod k elektrickım motorům je jednou z cest jak snížit emise produkované leteckou dopravou. Dopravci jsou totiž pod stále větším tlakem zákazníků, kterım dělá starost uhlíková stopa.