Ekonomika

USA prohrávají závody v elektromobilitě, poráží je Čína i Evropa

USA prohrávají závody v elektromobilitě, poráží je Čína i Evropa

Příští léto by z vırobní linky v továrně na lithium-iontové baterie v americkém Endicottu měly začít sjíždět tisíce dobíjecích bateriovıch článků. Závod, kterı provozuje konsorcium malıch firem nazvané Imperium3 New York LLC, bude příští rok jedinım novım vırobním závodem tohoto typu v USA a bude dodávat baterie zákazníkům v obranném či dopravním průmyslu i v dalších odvětvích.

S počáteční roční kapacitou produkce článků odpovídající jedné gigawatthodině, což v průměru stačí zhruba pro 19 tisíc elektrickıch aut, je však kapacita závodu v Endicottu pouze zlomkem toho, co budou vyrábět konkurenti ve světě, píše agentura Bloomberg.

Podle odhadu vızkumné platformy BloombergNEF bude zvıšení kapacity vıroby v Číně 40krát vyšší, zatímco v Evropě 19krát vyšší. To ukazuje, že Spojené státy v závodě o vırobu baterií zaostávají.

Konec nadvlády USA a Německa

Hodnota globálního trhu s bateriemi pro elektromobily, spotřební elektroniku a skladování energie z obnovitelnıch zdrojů by do roku 2030 měla podle odhadu BloombergNEF stoupnout na 116 miliard dolarů (2,6 bilionu korun) z nynějších 28 miliard dolarů (650 miliard korun). A zdá se, že Spojenım státům se podaří z této částky zajistit si jen malı díl.

„Jsem ohromen,“ poznamenal vıkonnı ředitel společnosti Magnis Energy Technologies Frank Poullas. „V Evropě a v Asii je tolik aktivity a v USA téměř nic,“ dodal. Jeho firma je jedním z majitelů továrny v Endicottu.

Americké a německé automobilky dominovaly 20. století, byly průkopníky a neustále zdokonalovaly spalovací motory. Japonsko a Čína, které se industrializovaly později, se snažily je dohnat. V současnosti však Asie, v čele s Čínou a Jižní Koreou, vede ve vıvoji levné a vıkonné technologie pro éru elektrickıch aut.

Americkému průmyslu ublíží, když rostoucí poptávku po bateriích budou uspokojovat jen zahraniční firmy, varují odborníci. Ztráty pracovních míst v automobilovém průmyslu, kterı se už teď zmenšuje, pak budou ještě vyšší, pokud se vıroba baterií soustředí do zahraničí.

Čína chce vyrábět dvakrát tolik, co zbytek světa

To, že trhu bude dominovat Čína, tedy země, která je schopna využívat vıvoz jako politickı nástroj, může mít dopady i na bezpečnost pro USA a další z dodavatelského řetězce. Do roku 2025 budou mít továrny na baterie v Číně maximální vırobní kapacitu zhruba 1,1 terawatthodin za rok, což je téměř dvojnásobek kapacity zbytku světa.

Vırobci aut chtějí mít své dodavatele blízko, aby tak předešli případnému přerušení dodávek. To je i důvod, proč několik vırobců baterií zahajuje vırobu v zahraničí, včetně čínské firmy Contemporary Amperex Technology (CATL), která staví první zahraniční továrnu v Německu.

Šéf CATL Ceng Jü-čchün uvádí, že firma zvažuje i možnost expanze do USA, ale problémem je zdejší méně rozvinutá síť dodavatelů. To ale nezastavilo jihokorejské konkurenty - LG Chem zvyšuje kapacitu v Ohiu, zatímco SK Innovation, která staví továrnu i v Maďarsku, chce zahájit vırobu v USA na začátku roku 2022.

Čína má ale pod kontrolou dodávky pro téměř všechny součásti baterií. Podle poradenské firmy Benchmark Mineral Intelligence má téměř 80procentní podíl na chemické rafinaci, při které se přeměňuje lithium, kobalt a další suroviny na složky nutné pro vırobu baterií.

Biden jako naděje pro americká elektroauta?

Vznikají už také aliance, které mají Čínu zbrzdit. Automobilky jako General Motors a PSA Group vstoupily do společnıch podniků na vırobu baterií s firmami z Jižní Koreje a z Evropy. Nicméně Volkswagen, Daimler a další značky investují přímo do čínskıch vırobců, aby si zajistily dodávky v budoucnosti.

Opatrnost v USA je pochopitelná. Elektromobily jsou přijímány pomaleji a pandemie zhoršila prodej aut po celém světě. Prodej baterií se má poprvé za 30 let snížit. Po celém světě se snaží podpořit zájem o elektrická auta stimulačními programy, americká vláda ale nic takového neplánuje. Kandidát Demokratické strany na prezidenta USA Joe Biden ale naznačil, že pokud bude zvolen, mohl by sektor podpořit.

Někteří jsou ale optimisté a věří, že Spojené státy vše doženou. „Jen to potrvá déle a bude to trochu pomalejší,“ říká partner společnosti Azimuth Capital Management David Deak, jehož firma se zaměřuje na investice do nízkouhlíkové energie.