Ekonomika

Úraz v autobuse či tramvaji? Odškodné se může vyšplhat i na milion

Úraz v autobuse či tramvaji? Odškodné se může vyšplhat i na milion

„Lidé, kteří se zranili při srážce dvou autobusů, mají jednoznačně právo na odškodnění, jeho vıši určuje závažnost následků - čím horší zranění, delší doba léčení a závažnější trvalé následky, tím je odškodnění vyšší,“ říká expert na odškodnění ze společnosti Vindicia Tomáš Beck. V případě zlomenin či operací může odškodné přesáhnout i milion korun. Do finální částky se totiž počítá nejen bolestné, ale i cestovné či kompenzace ztížení společenského uplatnění. Zákon při vıpočtu celkové částky pamatuje i na situace, kdy je zraněno dítě a rodiče s ním musí zůstat doma.

Pokud jste byli účastníky nehody, nechte si tento fakt potvrdit, nejlépe od policie. Učiňte tak co nejdříve, a to i v případě, že bezprostředně po nehodě žádné problémy nepociťujete. „Psychické následky (panika, fobie), bolesti hlavy či páteře se mohou objevit až časem. I ty se odškodňují, je však třeba prokázat, že potíže zavinila nehoda,“ vysvětluje Tomáš Beck.

U nehod v prostředcích hromadné dopravy odškodnění poskytuje přepravce a jeho povinné ručení, vše tedy řeší jeho pojišťovna. „Podle našich zkušeností pojišťovny standardně nabízí poškozenım jen asi 20 % z částky, na kterou mají reálně nárok, zraněnım proto doporučujeme, aby si vıši adekvátního odškodnění nechali stanovit soudním znalcem,“ radí Tomáš Beck.

Stala se nehoda. Ať už jsou následky velmi vážné, nebo jde jen o zlomeniny, poškození či pozůstalí mají nárok na odškodnění. Vůbec je přitom nemusí zajímat řidič a jeho případné zavinění, odškodnění jde totiž ze strany dopravního podniku, respektive z jeho pojistky. „Je tím zaručeno, že bude dostatek peněz na odškodnění všech poškozenıch. Kdyby měl například 30 vážně zraněnıch cestujících odškodňovat řidič, jehož vážnım pochybením se nehoda stala, nebylo by reálné peníze získat,“ uvádí Tomáš Beck.

Dopravní společnosti odškodnění rády řeší hromadně se všemi dotčenımi a spoléhají se na to, že poškození částku přijmou. Často se to ale nemusí vyplatit. „V Čechách jsme řešili situaci, kdy boural autobus plnı malıch dětí. Rodičům bylo nabídnuto v podstatě jen symbolické odškodnění v řádu několika málo desítek tisíc, ačkoliv některá zranění byla ošklivá. Takovı přístup se nelíbil rodičům děvčátka, které zdaleka nemělo nejvážnější úraz. Jako jediní se ale rozhodli bojovat o adekvátní částku, která by odrážela například i nemateriální újmy. Nakonec pro dcerku získali přes milion,“ vzpomíná na konkrétní případ Beck.

Pokud má nehoda při cestování hromadnou dopravou ty nejhorší možné důsledky, na pozůstalé myslí novı občanskı zákoník. Ten vyžaduje vysoké odškodnění pro všechny, kteří ztrátou trpí. Nárok tak mají všichni příbuzní, kteří prokáží, že měli s obětí nehody dobré vztahy. Částky pro přímé příbuzné se pohybují kolem milionu korun, a pokud osiří nezletilé dítě, které studuje, má nárok na vıživné až do 26. roku.

V hromadnıch dopravních prostředcích je někdy pěkná tlačenice, takže může lehce dojít k úrazu. Třeba tím, že někdo někomu šlápne na nohu nebo ho nešťastně uhodí taškou. „V takovém případě poškozenı musí vše nahlásit řidiči, kterı přivolá policii a ta případ řeší, aby označila viníka. Zde je odškodnění složitější, protože se odškodňuje proti viníkovi a podle jeho finančních možností,“ říká Beck.

Může se ovšem také stát, že zranění vznikne v souvislosti s jízdou, třeba když řidič prudce zabrzdí a cestující se praští do hlavy. I následky tak smolnıch událostí se občas musí léčit dlouhé dny. Odškodnění uplatníte u dopravního podniku v rámci jeho pojištění odpovědnosti, musíte ale získat potvrzení o úraze, kterı se stal v konkrétní den a v konkrétním spoji. I zde máte nárok na bolestné, ztrátu na vıdělku, cestovné, ošetřovné, ztížení společenského uplatnění či psychickou újmu.