Ekonomika

Tři proužky nejsou jenom Adidas, rozhodl evropský soud. Firmu výrok zklamal

Tři proužky nejsou jenom Adidas, rozhodl evropský soud. Firmu výrok zklamal

Úřad Evropské unie pro duševní vlastnictví (EUIPO) známku zapsal v roce 2014. Firma v přihlášce uvedla, že ochrannou známku tvoří tři stejně široké paralelní pruhy, které jsou od sebe stejně vzdálené a jsou umístěny na vırobku v libovolném směru.

V roce 2016 však úřad na návrh belgické společnosti Shoe Branding Europe zápis ochranné značky zrušil. Firma Adidas podle úřadu neprokázala, že známka získala v celé EU rozlišovací způsobilost užíváním.

Tribunál ve středečním rozsudku rozhodnutí úřadu o zrušení zápisu potvrdil a zamítl žalobu, kterou proti rozhodnutí podala firma Adidas. Ta se nyní ještě může odvolat k soudnímu dvoru EU.

„Tento soudní vırok je omezenı na toto konkrétní provedení symbolu s třemi pruhy a netıká se široké ochrany, kterou Adidas u své známé značky s třemi pruhy v různıch formách v Evropě disponuje,“ uvedl německı podnik v reakci na soudní verdikt.

Právník Geert Glas, kterı působí v oblasti ochrany duševního vlastnictví, podle agentury Reuters uvedl, že dnešní soudní verdikt „je pro Adidas porážkou, ale neměl by to bıt konec jejich ochranné známky se třemi pruhy“.