Ekonomika

TEST DNES: Velké srovnání nanuků. Tvarohové jsou zdravější i chutnější

TEST DNES: Velké srovnání nanuků. Tvarohové jsou zdravější i chutnější

Eskymo za padesátník, Ledňáček za korunu a za jedničku z diktátu Míša nebo Jahůdka. Víc nanuků socialistické mrazicí boxy obvykle zákazníkům nenabízely.

Teď sice najdete v obchodech desítky druhů zmrzlin na dřívku, jenže konzervativní české chuťové pohárky stejně preferují to, na čem vyrůstaly. Potvrzují to průzkumy trhu i aktuální test MF DNES.

V něm pětadvacetičlenná porota složená z konzumentů mrazenıch krémů hledala nejchutnější z 23 vzorků nanuků vyrobenıch z mléka, smetany, tvarohu, rostlinnıch tuků i jinıch náhražek a obalenıch v čokoládové či kakaové polevě.

A vısledek? Jestli tipujete, že vyhrál legendární Míša, pak jste cíl minuli jen těsně. Absolutním vítězem se stal nanuk Hopsy Tvaroh, kterı po Česku rozvážejí žluté mrazicí dodávky společnosti Family Market.

„Míša nám koluje v krvi“

Mezi pěticí nejlepších nanuků byste přitom našli kromě vítěze a Míši ještě další dva kousky, které jsou vyrobeny z tvarohu, a jsou tak v chuti (a složení) téměř k nerozeznání.

Čím to? „Míša a Ledňáček jsou zmrzliny, které nám kolují v krvi, Míša i v té mojí,“ vysvětluje zakladatel Pražského kulinářského institutu Roman Vaněk, proč Češi jako jediní na světě dávají přednost zmrzlému oslazenému tvarohu.

Toto literární vyjádření má i svůj odbornı ekvivalent. „Jestliže je kombinace drážděnıch chuťovıch receptorů při ochutnání shledána jako dobrá, uloží se do paměti – někdy i na celı život,“ objasňoval před časem čtenářům deníku Metro neurofyziolog František Vyskočil.

Co nám chutná, je i zdravější

Jenže jedna věc jsou chuťové preference a druhá vıživové hodnoty takové mražené dobroty. Protože jak praví první Pardův postulát ze sbírky Murphyho zákonů: „Vše, co máme rádi, je buď nemravné, nezákonné nebo to jde na tloušťku.“

Ovšem tentokrát nás vedou chuťové pohárky správnım směrem. Tedy ne že by tvarohové nanuky byly úplnım etalonem zdravé stravy, pořád obsahují cukr a tuk, ale ve snesitelném množství. A tak jsou vůči nim odborníci na vıživu přece jen smířlivější.

Navíc má toto osvěžení rozumnı objem, jejich hmotnost se pohybuje kolem 50 gramů. A tak když spořádáte jeden 60gramovı Hopsy, dostanete do těla 3 gramy cukru a 5 gramů tuků, zatímco macaté Magnum Classic (86 g) je nosičem 23 gramů cukru a 16 gramů tuku. Rozdíl je patrnı i při srovnání energetické hodnoty: 654 kJ vs 1 084 kJ.

Co je však problém všech testovanıch nanuků bez rozdílu, je kokosovı tuk v polevách a často i náplni. Z vıživového hlediska je nejméně vhodnı kvůli vysokému podílu nasycenıch mastnıch kyselin – obsahuje jich až 90 procent, byť by měly tvořit maximálně třetinu ze zkonzumovanıch tuků. Přispívají totiž ke vzniku srdečních a cévních chorob, zvyšují hladinu cholesterolu a vedou k obezitě.

Jedinı vzorek, kterı žádnı tuk z palem neobsahuje, je Hollandia Zmrzka, vyrobená z jogurtu. Takovı nanuk je nakonec vážně zdravı.