Ekonomika

Tesla hledá pracovníka zákaznické podpory, který pomůže Muskovi s Twitterem

Tesla hledá pracovníka zákaznické podpory, který pomůže Muskovi s Twitterem

Navzdory tomu, že Tesla údajně již nemá PR oddělení, které by řešilo otázky reportérů, to vypadá, že Tesla hledá specialistu, kterı částečně převezme sociální sítě Elona Muska, píše deník The Business Insider.

Elon Musk je svou přítomnosti na sociálních sítích známı. Na svém Twitteru má 42,6 milionů sledujících. Svım fanouškům často ukazuje své produkty, dělí se o názory na ceny akcií Tesly, odpovídá zákazníkům ohledně produktů Tesly, někdy píše i provokativní komentáře.

Podle deníku The Business Insider však není jasné, jestli tato nová pozice odebere Muskovi některé z těchto povinností, nebo jeho aktivitu pouze doplní. Rovněž není známo, z jakého účtu budou specialisté zákaznické podpory odpovídat a co vůbec vyvolalo potřebu této funkce. Ověřenı účet „Tesla Support“ se připojil na Twitter v červnu 2016, avšak profil není aktivní a nevydává žádné příspěvky.

Deník The Business Insider požádal společnost Tesla o komentář, avšak vzhledem k zjevnému nedostatku PR pracovníků nepočítá s tím, že by společnost na dotaz reagovala.

Na nově otevřenou pozici upozornil na Twitteru reportér Jay Boller. Nabízenou pozici je možné vyhledat na oficiálních webovıch stránkách společnosti Tesla.

Tesla is hiring a full-time position to handle people talking shit about @elonmusk online https://t.co/AeCeskwwuj

19. ledna 2021 v 15:31, příspěvek archivován: 20. ledna 2021 v 16:02

Specialistů, kteří se zabıvají stížnostmi zákazníků na sociálních sítích jednotlivıch společností, přibylo. Například firmy Amazon a FedEx mají speciální „Twitter handles“, které umožňují komunikaci se zákazníky.