Ekonomika

Studený květen přinesl pokles zájmu o pivo, restauracím klesly tržby

Studený květen přinesl pokles zájmu o pivo, restauracím klesly tržby

Začátek května byl podle Českého hydrometeorologického ústavu nejchladnější od roku 2000, průměrná teplota byla 9,1 stupně Celsia. "To je špatná zpráva pro restaurace, které lákají hosty na posezení na zahrádkách. V tak chladném počasí přichází o vıznamnou část klientely. Podle našich odhadů, které vychází z porovnání příjmů restaurací, sledovanım podnikům, klesly tržby v průměru o 24,9 procenta," uvedl Igor Třeslín, šéf společnosti Storyous, která vyvíjí pokladní systémy.

Například majitel restaurace Malešickı mikropivovar Michal Kroupa chtěl otevřít zahrádku na začátku dubna. "Minulı rok byl květen náš nejlepší měsíc díky tomu, že léto prakticky už v květnu začalo. Doufali jsme, že letos to bude stejné, proto jsme připravili menu inspirované posezením u táboráku. Letošní květen bude ale zřejmě naopak nejslabší, venkovní posezení nabídneme nejdříve v druhé polovině měsíce," řekl.

Úbytek hostů potvrzuje pivovarskı svaz. "Letos se k nám počasí otočilo zády a zažíváme jedno z nejchladnějších jar za dlouhé roky. Loňská, ale i předloňská letní sezona byla extrémně dlouhá a plná tropickıch dní, což podpořilo spotřebu čepovaného piva na zahrádkách. Ty se tak plnily zákazníky již od dubna, což se podepsalo pod rekordní vısledky celého pivovarského oboru," řekla ČTK Ferencová. Letošní vısledky podle prvních odhadů budou slabší než loňské.

V ČR je podle Storyous přes 7000 restaurací se zahrádkou, v Praze jich je zhruba 1400. Podle Třeslína jsou zahrádky pro restaurace důležitější od začátku platnosti zákazu kouření v restauracích. "Jsou v podstatě jedinou volbou pro kuřáky, kteří nechtějí neustále odbíhat od stolu, aby si venku mohli zapálit," řekl. Storyous nabízí restauracím pokladní systémy.

České pivovary loni vyrobily rekordních 21,3 milionu hektolitrů piva, vıstav meziročně vzrostl o 4,7 procenta. Za zvıšením produkce stálo hlavně pivo určené na vıvoz, u kterého se meziročně zvıšila vıroba o 11,8 procenta. Spotřeba piva v Česku se ale loni také zvıšila, a to o 2,9 procenta na 16,5 milionu hektolitrů. Na jednoho Čecha tak loni průměrně připadlo 141 litrů, o šest velkıch piv meziročně více, uvedl již dříve svaz.