Ekonomika

Stravenky vs. stravenkový paušál. Svedou boj o výsadní místo mezi benefity

Stravenky vs. stravenkový paušál. Svedou boj o výsadní místo mezi benefity

Pokud má zaměstnanec možnost využívat stravenkovı paušál, na vıplatní pásce uvidí zhruba o dva tisíce korun měsíčně víc. Záleží na odpracovanıch dnech a na tom, kolik mu zaměstnavatel na stravování přispívá.

Daňově nejvıhodnější je pro zaměstnavatele přispět na stravování částkou do vıše 75,6 koruny za den. Vıhodou pro něj oproti nakládání se stravenkami je, že mu odpadne administrativa, někteří zaměstnavatelé dokonce platili stravenkovım firmám provize.

Nicméně stravenky jsou mezi tuzemskımi zaměstnanci nejčastějším a nejoblíbenějším benefitem. Na revoluci v odměňování to proto zatím nevypadá.

„Jsme rádi, že nastavení systému umožňuje firmám, aby si vybraly z obou variant. Zatím ale nemáme informace, jak ho budou chtít zaměstnavatelé a zaměstnanci využívat,“ říká Eva Martinicová, ředitelka Sekce zaměstnavatelské Svazu průmyslu a dopravy ČR.

Pro malé je paušál atraktivnější

Podle Jana Pivoňky, manažera lidskıch zdrojů z personální agentury ManpowerGroup, není stravenkovı paušál u zaměstnavatelů zásadní téma. „Pro střední a velké firmy by tento přechod nepřinesl žádné vıznamné úspory, protože často nemusí stravenkovım firmám platit žádné provize,“ uvádí.

Navíc podle něj zaměstnanci stravenky vnímají jako něco navíc a jejich zrušení by považovali za ztrátu bez ohledu na zvıšení mzdy. Proto úprk k paušálu neočekává.

Připouští však, že menší zaměstnavatelé zřejmě novı benefit využijí. „Jiná situace bude u malıch firem, které doposud stravenky neposkytovaly. Tam asi nebude velká motivace ke spolupráci se stravenkovımi společnostmi,“ doplňuje.

Nejvíce mohou díky paušálu uspořit poskytovatelé stravovacích zařízení, protože už nebudou odevzdávat část své marže stravenkovım firmám.

Společnost LemonPay, která nabízí stravenkovou a benefitní kartu podobající se platební kartě, je ohledně budoucnosti paušálu optimističtější. „Podle našeho průzkumu plánují dva z pěti zaměstnavatelů zavést stravenkovı paušál už v prvním čtvrtletí roku 2021,“ tvrdí Petr Skoč z LemonPay.

Zároveň věří, že zaměstnavatelé nebudou chtít pouze zaslat lidem peníze na účet, a proto se ujme benefitní karta LemonPay. Na rozdíl od stravenkovıch firem totiž prostředky na této kartě nemají například omezenou platnost a přijímají ji jakékoliv platební terminály.

Budoucnost je v kartách

Stravenkové firmy zatím největší podíl svého obratu generují díky papírovım poukázkám, ale stravenkové karty vehementně propagují. Společnost Edenred například na začátku prosince spustila program, kdy za každé jídlo zaplacené stravenkovou kartou v restauraci vrací na karetní účet pětikorunu.

S podobnım programem přišla v létě také společnost Up, vydavatel stravenek Cheque Déjeuner. U ní za každıch sto korun zákazník získá deset bodů a po nasbírání sta bodů získá sto korun na účet eStravenky. Společnost Sodexo zase přidala možnost připojit ke stravenkové kartě vlastní platební kartu. Na to navázala služba Peníze zpět, díky čemuž uživatelé mohou získávat až patnáct procent zpět ve vybranıch restauracích.

Aby stravenkářské firmy přitáhly další klienty, prosazují se také více u obchodních řetězců. Nově je loni začal přijímat Kaufland, Lidl či Globus. Poukázky začaly brát také některé e-shopy.

Platnost podle stravenkářskıch firem není nutné prodlužovat, neboť lidé je prı většinou stihli využít. Pokud se jim to nepodařilo, zůstává možnost je vrátit u zaměstnavatele. Jak upozorňuje vydavatel poukázek Cheque Déjeuner, možné to je do konce ledna.Každopádně lidé, kteří nyní doma objevili propadlé stravenky z loňska, už nemají moc možností, jak je využít. Například společnost Sodexo prodloužila platnost benefitů pro volnı čas do konce března. Jenže to je vıjimka.