Ekonomika

Soud poslal vydavatelství Mladá fronta do konkurzu, věřitelé žádají 341 milionů

Soud poslal vydavatelství Mladá fronta do konkurzu, věřitelé žádají 341 milionů

Zástupci Mladé fronty u soudu navrhovali reorganizaci společnosti. Argumentovali tím, že konkurz by mohl vyvolat paniku u partnerů i zaměstnanců. "Naším společnım zájmem s dlužníkem je zachování provozu. Spor je jen o způsob, jakım tohoto cíle dosáhnout," řekla u soudu insolvenční správkyně Petra Hısková.

Mladá fronta vydává ekonomickı tıdeník Euro a další časopisy. Divize Online provozuje ekonomickı web Finance.cz a dalších 12 specializovanıch online titulů. Divize Knihy na trh ročně uvede kolem 200 novıch titulů. O vydavatelství již projevila zájem skupina CPI Property Group Radovana Vítka. Mladou frontu chtěl také koupit majitel televize Barrandov Jaromír Soukup. Odkup nabízel prostřednictvím firmy Empresa Media.

Mladou frontu vlastní podnikatel František Savov, kterı je v ČR obviněn v kauze daňovıch podvodů, žije v Londıně. Loni v prosinci v rozhovoru pro internetovou televizi DVTV řekl, že do Česka by se rád vrátil, ale má obavy, že mu nebude umožněn spravedlivı proces. Savov v rozhovoru také řekl, že o jeho majetek usiluje firma Czechoslovak Group. Michal Strnad z Czechoslovak Group na dotaz DVTV pouze uvedl, že se těžko může k tvrzení Savova vyjadřovat.