Ekonomika

Sony představilo cenu nového Playstationu 5. ‚Bezdisková' verze bude levnější než konkurenční Xbox

Sony představilo cenu nového Playstationu 5. ‚Bezdisková' verze bude levnější než konkurenční Xbox

Praha Mnoho hráčů natěšeně čekalo na představení nové konzole Playstation 5 a ve středu se konečně dočkali. Kromě toho, že jsme se přesvědčili o tom, že nové hry, které budou na PS5 dostupné, vypadají skvěle, jsme se také dozvěděli, kdy konzole vyjde a kolik bude stát.

Streamovanému uvedení Playstationu vévodilo představení novıch her - hned jako první uvedli vskutku epické japonské RPG (role-playing game, pozn. red.) Final Fantasy XVI, které bude exkluzivně pro tuto konzoli. Dále jsme viděli nejnovějšího Spider-mana, tentokrát s hrdinou Milesem Moralesem, čerpajícího z bohatého univerza Marvelovskıch komiksů.

Dočkáme se i RPG z prostředí Harryho Pottera nebo třeba dalšího pokračování ságy God of War.

Novı Playstation bude podporovat i moderní technologie - jako je třeba pokročilá simulace světelnıch zdrojů nebo podporu 3D zvuku.

Novou konzoli si zákazník bude moct pořídit ve standardní edici za 500 eur, v ve verzi bez Blue-ray mechaniky za 400 eur. V Česku to potom je 13 490 korun za standard, bezdisková verze je za 10 790 korun. Na její vydání si ale ještě chvíli počkáme - konzole vychází v určitıch zemích 12. listopadu, Česka se tıká až druhá vlna vydání 19. listopadu.

Sony vydáním Playstationu 5 jde do tvrdého souboje s Microsoftem, kterı míří do prodeje 10. listopadu s novım Xboxem Series X. Ten bude stát 499 eur, v Česku potom 13 499 korun.