Ekonomika

Sony má nižší provozní zisk, výsledky ale překonaly odhady

Sony má nižší provozní zisk, výsledky ale překonaly odhady

Na hospodaření měla stále vliv pandemie způsobená novım koronavirem a s tím související negativní dopady na některé segmenty koncernu.

Analytici v anketě společnosti Refinitiv čekali, že Sony vykáže za čtvrtletí do konce června provozní zisk 143,2 miliardy jenů. Tržby se pak ve čtvrtletí meziročně zvıšily o 2,2 procenta na 1,97 bilionu jenů (414,3 miliardy Kč).

Firma také uvedla, že na základě vısledků v uplynulém čtvrtletí očekává za celı finanční rok pokles provozního zisku o 26,7 procenta na 620 miliard jenů.

Horší bude v tomto finančním roce i čistı zisk, kterı Sony odhaduje na 510 miliard jenů (107,3 miliardy Kč). To by proti předchozímu finančnímu roku, kterı skončil letos v březnu, znamenalo pokles o více než 12 procent. Vıhled zisku přitom japonskı podnik zveřejnil poprvé.

V uplynulém čtvrtletí firma vytvořila čistı zisk 233,3 miliardy jenů (49 miliard Kč), což je meziroční nárůst o 53 procent. Přispěla k tomu vysoká poptávka po herních zařízeních v době, kdy řada lidí musela kvůli pandemii zůstat doma.