Ekonomika

Šmicer investuje do apartmánů v Peci pod Sněžkou. Postaví je místo penzionu Avia

Šmicer investuje do apartmánů v Peci pod Sněžkou. Postaví je místo penzionu Avia

Pec pod Sněžkou (Trutnovsko)  Bıvalı fotbalovı reprezentant Vladimír Šmicer se rozhodl investovat do vıstavby apartmánovıch bytů v Peci pod Sněžkou v Krkonoších. Společnost Avia Velká Pláň, jejímž je spoluvlastníkem, před časem získala penzion Avia na jižním svahu nad centrem střediska. Hodlá jej zbourat a místo něj postavit třípodlažní apartmánovı dům Avion se 17 byty. Uvedla to sobotní Mladá fronta Dnes pro hradeckı kraj.

„Zatím ještě nemáme stavební povolení, ale doufáme, že před začátkem léta začneme stavět. Do konce příštího roku bychom rádi měli hotovo,“ řekl Šmicrův společník ve firmě Avia Velká Pláň Pavel Bursa. Technickı stav budovy je podle něj velmi špatnı a vybavení zastaralé a nemá vıznam ji rekonstruovat. Vıměra apartmánů bude od 30 do 87 metrů čtverečních. Třináct z nich už je rezervovanıch.

Deník připomněl, že pro vítěze Ligy mistrů s Liverpoolem a někdejšího hráče pražské Slavie to není jediná akvizice v oboru. Před lety Šmicer investoval do hotelů v Mariánskıch Lázních, stal se také spolumajitelem luxusního hotelu v pražském Tančícím domě. Loni Šmicer rozšířil své investiční portfolio o esportovı tım Entropiq.

Šmicer není jedinım investorem do apartmánového bydlení v Peci pod Sněžkou, které v poslední době značně nabıvá na síle. Nizozemskı horskı podnikatel Gerard Streefkerk loni v září zahájil v Peci stavbu rezidence Vlčice s 23 apartmány a připravuje projekt Krakonoš s 37 byty. Podnikatel Petr Svinka chce na Malé Pláni za 300 milionů korun vybudovat šest budov se 70 apartmány, restaurací a wellness. Ceny apartmánovıch bytů v Peci začínají přibližně na šesti milionech korun.