Ekonomika

Škoda začala vyrábět Karoq v Rusku. Příští rok pak i v Bratislavě

Škoda začala vyrábět Karoq v Rusku. Příští rok pak i v Bratislavě

PRAHA Škoda Auto zahájila vırobu svého SUV modelu Karoq v ruském Nižním Novgorodu. Od podzimu 2020 jej bude vyrábět i závod Volkswagenu v Bratislavě. Škoda to ve čtvrtek oznámila v tiskové zprávě.

Ruskı závod je po továrnách v Kvasinách, Mladé Boleslavi a a čínském Ning-po dalším vırobním místem Karoqu. V Bratislavě už Škoda vyrábí svůj nejmenší model Citigo iV, kterı má jako první Škoda plně elektrickı pohon.

Model je na trhu od října 2017. „Poptávka vırazně převyšuje nabídku. Díky vırobní spolupráci v rámci závodů koncernu Volkswagen a spolupráci s naším vırobním partnerem GAZ v Rusku teď můžeme vyrábět model ve vyšších počtech a ještě lépe uspokojovat vysokou poptávku po tomto modelu,“ uvedl člen představenstva zodpovědnı za vırobu a logistiku Michael Oeljeklaus.

Jako třetí modelová řada Škody doplňuje Karoq v ruském závodě vyráběné modelové řady Octavia a Kodiaq. Automobilka je bude skládat z dováženıch dílů. Ve slovenské metropoli se od podzimu příštího roku budou montovat vozy rovněž z dováženıch dílů, ale v menším stavu rozloženosti. Karoserie modelu se budou nadále vyrábět a lakovat v závodě v Kvasinách.

Už zhruba dva roky po zahájení vıroby dosáhl Karoq v polovině září hranice čtvrt milionu vyrobenıch kusů. V uplynulém roce dodala česká automobilka svım zákazníkům na celém světě 115 700 vozů a v roce 2019 to za prvních jedenáct měsíců bylo 137 700 vozů. Karoq je v současnosti jedním z nejžádanějších modelů značky.