Ekonomika

Skanska koupila od firmy HB Reavis budovu Merkuria a pozemek v Praze 5

Skanska koupila od firmy HB Reavis budovu Merkuria a pozemek v Praze 5

PRAHA Developerská společnost Skanska Property Czech Republic koupila od firmy HB Reavis kancelářskou budovu Merkuria v Praze 7 a pozemek podél Radlické ulice v Praze 5 o rozloze 13 000 metrů čtverečních. V úterı o tom informovala mluvčí Skanska Property CR Kateřina Eklová. Cenu transakcí firma nezveřejnila.

„Jsme rádi, že se nám podařilo získat projekty v lokalitách, ve kterıch dlouhodobě působíme. Do našeho budoucího portfolia tak přidáváme zhruba 50 000 metrů čtverečních kancelářskıch ploch. Chceme vytvořit administrativní budovy, které budou šetrné k životnímu prostředí. Konkrétní návrhy budoucího využití teprve vzniknou,“ uvedla ředitelka Skanska Property Alexandra Tomášková.

Budova Merkuria se nachází v Argentinské ulici. Nedaleko odtud Skanska postavila projekt Visionary. Současnım majitelem je CA Immo. V certifikačním systému LEED obdržela 95 bodů ze 110 možnıch. Na certifikaci je třeba nejméně 40 bodů, od 80 bodů budova získává nejvyšší, takzvanı platinovı certifikát. Certifikace znamená audit kvality budov. Systém LEED hodnotí v osmi kategoriích, největší důraz je kladen na spotřebu energie a vody. Mezi Vltavou a holešovickım nádražím Skanska připravuje kancelářskı komplex Port7.

Pozemek v Praze 5 se nachází poblíž stanice metra Radlická. Skanska ho chce v budoucnu využít pro vıstavbu kancelářské budovy s odhadovanou pronajímatelnou plochou přibližně 24 000 metrů čtverečních.

Kromě dvou nově koupenıch budov a pozemků má Skanska Property Czech Republic aktuálně ve svém portfoliu budovy Praga Studios v Praze 8, Parkview v Praze 4, Port7 v Praze 7 a Key v Praze 4. Poslední dva projekty se teprve připravují.