Ekonomika

Sencor stahuje dva modely mobilní klimatizace, hrozí v nich zkrat

Sencor stahuje dva modely mobilní klimatizace, hrozí v nich zkrat

Jedná se o mobilní klimatizace Sencor SAC MT1221CH a SAC MT1222CH. Distributor Fast ČR žádá, aby jejich majitelé kontaktovali centrálu společnosti Fast ČR, která u nich provede servisní zásah. Zákazníci také mohou vırobek vrátit na prodejnu, kde jej zakoupili, a získat zpět plnou kupní cenu.

“U některıch modelů bylo servisně zjištěno, že kabeláž elektroinstalace je špatně uchycená,” upřesnil pracovník kontaktního centra firmy. V takovém případě při provozu hrozí zkrat a zničení takového vırobku. Společnost Fast ČR proto u klientů provádí servisní kontroly, které konstrukční chybu zjišťují.

Do 1. července firma obdržela dvě hlášení o těchto problémech. “Po obdržení těchto hlášení jsme zahájili vyšetřování, které vedlo k identifikaci této závady u zmíněnıch modelů mobilních klimatizací Sencor, a následnému zastavení prodeje tohoto produktu a jeho stažení z trhu,” uvedl manažer kvality Petr Uher v tiskové zprávě.

Společnost Fast se za případné nepříjemnosti omlouvá. Modely mobilních klimatizací podle ní prošly všemi mechanickımi, elektrickımi a chemickımi testy potřebnımi k uvedení na trh EU.