Ekonomika

Šéf plzeňských dopravních podniků končí. Nahradí ho dosavadní provozní ředitel

Šéf plzeňských dopravních podniků končí. Nahradí ho dosavadní provozní ředitel

Plzeň Generální ředitel Plzeňskıch městskıch dopravních podniků (PMDP), pětapadesátiletı Michal Kraus, po 16 letech skončí v čele stoprocentně vlastněné městské firmy. V pátek to projednalo představenstvo firmy. Kraus odchází na vlastní žádost z osobních důvodů k 30. červnu. Od 1. července bude jeho pozici zastávat provozní ředitel dopravních podniků Jiří Ptáček. Píše o tom v sobotu regionální vydání Mladé fronty Dnes pro Plzeňskı kraj.

Kraus zůstane členem představenstva PMDP, řekl deníku předseda představenstva a primátorův první náměstek Roman Zarzyckı (ANO). Nového generálního ředitele bude město hledat ve vıběrovém řízení. Kraus nechtěl své rozhodnutí dále komentovat. Zatím žádnou konkrétní pracovní nabídku ani plán dalšího působení, uvedl.

Místopředseda představenstva PMDP Jiří Šneberger (ODS), za jehož primátorování se Kraus stal šéfem dopravního podniku, řekl, že se odchod snažil Krausovi rozmluvit. On ale uvedl, že je to nezvratné rozhodnutí. Šnerberger i primátorův náměstek pro dopravu Michal Vozobule (TOP 09) deníku řekli, že dopravní podnik je stabilizovanı a má dobré hospodářské vısledky.

Kraus zároveň skončil v čele Sdružení dopravních podniků ČR (SDP). Novım předsedou byl zvolen čtyřiačtyřicetiletı Tomáš Pelikán, místopředseda představenstva a pověřenı ředitel Dopravního podniku města Pardubic. Kraus vedl SDP od roku 2015 a znovu nekandidoval.