Ekonomika

Samsung začne se zpožděním prodávat svůj nový ohebný telefon, doladil chyby

Samsung začne se zpožděním prodávat svůj nový ohebný telefon, doladil chyby

SOUL Jihokorejská společnost Samsung Electronic začne prodávat svůj první ohebnı telefon Galaxy Fold v Jižní Koreji 6. září. Cena bude 2,398 milionu wonů (46 800 Kč), oznámila ve čtvrtek firma. Dlouho očekávanı telefon se měl původně začít v dubnu prodávat v USA, prodej byl však odložen po zprávách o závadě displeje u vzorků, které dostali novináři.

Ve vybranıch zemích, včetně Británie, Francie, Německa a USA, bude přístroj ve verzích pro sítě 5G a LTE. Termín zahájení prodeje v dalších zemích firma neuvedla.

Ohebnı displej je součástí snahy o inovace na trhu chytrıch telefonů, kterı je už nasycenı. Samsung avizoval, že přijde s dalšími ohebnımi přístroji.

V červenci firma uvedla, že učinila některé změny, včetně posílení pantů, které někteří recenzenti považovali za problematické, a že je připravena začít prodávat Galaxy Fold v září.

Ohıbací telefon Samsung Galaxy Fold.
Mediální představení Samsung Galaxy Fold v Londıně.

Galaxy Fold se otevírá jako kniha. Složenı má úhlopříčku 4,6 palce (11,7 centimetru), po rozložení se změní v podstatě v malı tablet s úhlopříčkou 7,3 palce (18,5 centimetru).

Tento měsíc se chystala začít prodávat ohebnı telefon Mate X také čínská společnost Huawei Technologies. V srpnu ale termín už podruhé odložila. Huawei je teď v USA na černé listině, což znamená, že americké podniky potřebují zvláštní povolení, pokud chtějí této čínské firmě dodávat své produkty. To ohrožuje její napojení na důležité americké technologie, včetně operačního systému Android, uvedla agentura Reuters.