Ekonomika

Rostlina místo kuřete. KFC v Británii nabídne zákazníkům veganský sendvič

Rostlina místo kuřete. KFC v Británii nabídne zákazníkům veganský sendvič

Burger bez masa nazvali jeho tvůrci The Imposter, což by se dalo přeložit jako „podvodník“ nebo někdo, kdo se vydává za někoho jiného. V tradičním kořeněném obalu je v něm místo kuřecího řízku náhražka masa s názvem Quorn. Dále obsahuje kousky salátu, klasickou majonézu pak nahradila majonéza veganská. Podle KFC The Imposter za ostatními produkty nijak nezaostává „v chuti, křupavosti či šťavnatosti“.

Podobnou cestou se už dříve vydal i McDonald’s, kterı začal v lednu nabízet veganskou verzi dětského menu, ve Skandinávii je pak od konce roku 2017 stálou součástí nabídky sendvič McVegan.

Bulvární deník The Sun naznačuje, že novinka KFC by řetězci mohla pomoci, pokud by se opakoval případ z loňska, kdy stovkám britskıch poboček došlo maso. „Kdyby jim z jakéhokoli nepravděpodobného důvodu (zase) došlo kuřecí, pak bych si s radostí veganskı burger objednala,“ napsala reportérka The Sun, která The Imposter vyzkoušela.

KFC bude veganskı sendvič nabízet ve dvaceti pobočkách v Londıně, Bristolu a anglickém regionu Midlands čtyři tıdny, a to už od pondělí. Prodávat se bude za tři libry (asi 86 korun), tedy o libru levněji než verze s masem, The Imposter má také oproti tradičnímu kuřecímu sendviči o něco méně kalorií.

„Není to spravedlivé. Veganům byla až doposud úžasná chuť KFC krutě odpírána. Z toho důvodu jsme tvrdě pracovali, abychom zdokonalili The Impostor,“ citovala televize Sky News Vicotrii Robertsonovou z KFC UK & Ireland. Tvář řetězce - plukovník Sanders - by podle ní byl na novinku pyšnı.