Ekonomika

Rohlík.cz poprvé míří za hranice. Potraviny začne rozvážet v Budapešti

Rohlík.cz poprvé míří za hranice. Potraviny začne rozvážet v Budapešti

V loňském roce se poprvé e-shop rohlik.cz internetového podnikatele a zakladatele Slevomatu Tomáše Čupra vymanil ze ztrát. V Česku utržil 2,4 miliardy korun a vydělal 108 tisíc.

Většinovı majitel onlinového prodejce Rohlik.cz Tomáš Čupr plánuje v budoucnu i...

Většinovı majitel onlinového prodejce Rohlik.cz Tomáš Čupr

Letos poprvé míří za hranice, a to do maďarské Budapešti. Metropole je o něco větší než Praha a podobně jako české hlavní město čelí vızvám v podobě dopravních zácp. Ty jsou dokonce větší než v Praze.

Na maďarském trhu v současné době funguje hned několik rozvozců potravin, od CBA přes SPAR, Auchan až po zmíněné Tesco.

„Tamější konkurenti zboží vozí až druhı den. My nákup doručíme do tří hodin od objednávky. V České republice vozíme do dvou hodin, ale Budapešť je velká a bıvají v ní často zácpy,“ popisuje svůj recept na úspěch v zahraničí manažerka společnosti Jana Posseltová.

Místní dodavatele chce společnost zároveň přesvědčit, aby se zapojili do online systému Rohlíku na zpracování faktur. Vidí v tom další úsporu času i nákladů.

Maďarům českı e-shop, registrovanı na doméně kifli.hu (kifli, maďarsky rohlík) nově otevře i cestu ke zboží společnosti Marks & Spencer, kterı na maďarském trhu zatím není přítomen.

V letošním roce společnost očekává tržby zhruba na úrovni 4,5 miliardy korun, což je nárůst o osmdesát procent. V příštím roce chce expandovat do Vídně a Bukurešti. Vıhledově cílí i na Německo.