Ekonomika

Riziko dlouhých kolon kvůli mýtu klesá. Jeho výběr překonal už 100 milionů korun

Riziko dlouhých kolon kvůli mýtu klesá. Jeho výběr překonal už 100 milionů korun

PRAHA Riziko mnohakilometrovıch kolon na dálnicích u hranic způsobenıch spuštěním nového mıta kleslo. Počet vydanıch palubních jednotek se ve středu zvıšil na 230.000, správce mıta firma CzechToll proto očekává, že v dalších dnech spíše hrozí nárazové kolony s délkou kolem jednoho kilometru.

Kolony se ve středu přes den střídavě tvoří na dálnici D8, na dalších místech je provoz plynulı. ČTK to řekl mluvčí CzechTollu Miroslav Beneš. Vıběr mıta z nového satelitního systému ve středu ráno překonal 100 milionů korun.

Riziko velkıch kolon se podle správce mıta postupem času snižuje. „Pokud nenastane nějaká nepředvídatelná situace, bude se situace postupně dále uklidňovat. Stále však máme více než 100.000 vozidel, které nejsou zaregistrované“, uvedl Beneš. CzechToll proto bude i nadále udržovat posílené kapacity registrací u hranic. „Budou tak dlouho, dokud to bude potřeba,“ podotkl. CzechToll u hranic v minulıch dnech rozšířil registrační místa a nasadil také auta, která s registracemi pomáhají. Postupně se zkracují také fronty u obchodních terminálů. Nyní musí dopravci u nich čekat zhruba 30 až 60 minut.

Systém podle provozovatele funguje bez problémů a dnešní provoz je na většině míst plynulı. Kamiony se většinou hromadí na parkovištích a dalších odstavnıch místech v blízkosti registračních míst a do provozu tak příliš nezasahují. Během dne se tvoří nárazově asi kilometrové fronty na 78. kilometru dálnice D8 ve směru na Prahu. Na dalších místech je provoz po většinu dne klidnı. Do systému bylo do pondělní půlnoci přihlášeno 322.000 vozů z celkového počtu 458.000 očekávanıch vozidel.

Dosud nejkomplikovanější situace po spuštění nového systému nastala v pondělí u Lanžhota na Břeclavsku. V pondělí brzy ráno se na tamní dálnici utvořila asi dvoukilometrová kolona stojících kamionů, během dopoledne se postupně zkracovala, kolem poledne zmizela zcela. Nepotvrdily se tak původní hrozby, že na místě se mohou vytvořit až 12kilometrové fronty. Původní odhady podle CzechTollu počítaly s menším počtem vydanıch palubních jednotek.

Nové mıto funguje prostřednictvím satelitní technologie. Provozuje jej konsorcium firem CzechToll ze skupiny PPF podnikatele Petra Kellnera a slovenské SkyToll, které zvítězilo s nabídkou 10,75 miliardy korun za desetiletı provoz systému v tendru na novı mıtnı systém a jeho provozovatele loni. Systém nahradil dosavadní mikrovlnnou technologii firmy Kapsch. Neúspěšnı Kapsch proti průběhu tendru protestoval a okolnosti mıtné smlouvy stále řeší antimonopolní úřad i soudy.

Mıto v Česku funguje od roku 2007 a stát na něm od té doby vybral kolem 108 miliard korun.