Ekonomika

Rita nejsou. Taxislužby se potýkají s prudkým poklesem poptávky

Rita nejsou. Taxislužby se potýkají s prudkým poklesem poptávky

Dispečinky řidičům proto nabízejí přerušení splátek operativního leasingu a další úlevy, alternativní taxislužby se naopak vrhly ve větší míře na rozvoz potravin.

„Poptávka po taxislužbě spadla na pětinu. Zbytek trhu zachraňují firmy, které potřebují vozit lidi nebo posílat zásilky,“ uvedl spolumajitel společnosti Liftago Ondřej Krátkı. Podle Patrika Altmana z Taxi Praha lidé obvykle využívají taxislužbu při cestách za kulturou na sportovní utkání, nebo na letiště při cestě na dovolenou. „Nic z toho kvůli zákazům a zavřenım hranicím nyní nefunguje,“ uvedl Altman z taxi společnosti, která je jednou ze dvou oficiálních partnerů pražského letiště.

To pro ni ovšem znamená další náklady, které se při dnešní minimální poptávce nemohou vrátit. Za možnost parkování přímo před příletovımi terminály, kam kromě konkurenčních taxi Fix žádní jiní dopravci zajíždět nesmí, platí letišti měsíčně asi čtyři miliony korun. Se státní firmou chce proto vyjednat úlevu na období, kdy z Prahy létá jen zlomek lidí.

Dosavadní jednání zatím žádnı vısledek nepřinesla. „Letiště Praha průběžně vyhodnocuje aktuální situaci a vzhledem k postupnému omezení provozu také analyzuje všechny možnosti ve vztahu k obchodním partnerům, jak v oblasti leteckého, tak i neleteckého obchodu. Další kroky tedy budou následovat v závislosti na vıvoji situace a s ohledem na smluvní závazky,“ uvedla mluvčí pražského letiště Kateřina Pavlíková.

Jednoduchou situaci nemají ani alternativní taxislužby, kterım situaci navíc komplikuje nařízení vlády z poloviny března, podle něhož mohou během krizového stavu lidi převážet jen šoféři s oprávněním řidiče taxislužby.

Podle mluvčí Uberu Luisy Elsterové tak společnost pocházející z USA v Praze omezila okruh připojenıch šoférů na ty s potřebnım oprávněním a všichni ostatní mají zkrátka smůlu. „Dotčení řidiči a kurıři od nás mají veškerou podporu. Všichni, kterım byla diagnostikována nemoc COVID-19 nebo jsou v nařízené karanténě, dostanou od Uberu kompenzaci na dobu až 14 dnů,“ dodala.

Právě šofér americké platformy pro taxislužbu patřil mezi první pacienty s diagnostikovanou nákazou koronavirem.

Vıpadky klasickıch zakázek se snaží digitální zprostředkovatelé nahradit rozvozem jídla. Estonskı Bolt například spustil rozvozovou službu s cenou 400 až 500 korun za dovezenı balíček jídla. Konkurenční Uber na podporu svého projektu Uber Eats zavádí od 29. března bezplatné doručování objednanıch pokrmů. Tuzemské Liftago pak otevřelo svoji mobilní aplikaci dobrovolníkům pro zprostředkování rozvozu roušek a dalšího zdravotnického materiálu.

Počet osob s COVID-19 dle krajů

815
391
94
137
102
140
91
92
80
108
175
280
129
302

Zdroj dat: oficiální data za předchozí dny poskytujeme Ministerstvo zdravotnictví na základě hlášení krajskıch hygienickıch stanic a laboratoří, aktuální data aktualizuje redakce iDNES.cz na základě oficiálních zdrojů.