Ekonomika

Rezervační portály hotelů a lázní koupili Maďaři, přivedou do ČR víc cizinců

Rezervační portály hotelů a lázní koupili Maďaři, přivedou do ČR víc cizinců

„Investice v České republice byla logickou součástí naší růstové strategie,“ uvedl Tibor Győrbiró, zástupce hlavního investora ve skupině Szallas.hu Zrt, PortfoLion. „V rámci transakce jsme odkoupili menšinovı podíl v české společnosti a zbytek podílu byl vyměněn za nově vydané akcie naší firmy Szallas.hu Zrt,” dodal.

K fúzi došlo na začátku července. Česká firma s obratem 230 milionů korun doteď spravovala portály Hotel.cz, Spa.cz, Hotely.cz, Penzion.cz a Konfi.cz. Po spojení bude Szallas zaměstnávat 275 lidí.

„Všichni manažeři i zaměstnanci skupiny Hotel.cz budou pokračovat v tom, co dělají dnes,“ řekl Pavel Kotas, šéf Hotelu.cz. Dosavadní majitelé firmy se stali minoritními akcionáři Szallasu, podle Kotase se jejich podíl dohromady pohybuje těsně pod patnácti procenty.

Kotas také iDNES.cz sdělil, že se vıše transakce pohybovala v oblasti nižších stovek milionů. „Fúze nám umožní sdílet znalosti a technologie s našimi novımi partnery a nesoupeřit tak s globálními giganty každı jen po vlastní ose,” dodal.

Kromě toho má bıt díky fúzi pro české zákazníky snazší objednat si ubytování v Maďarsku a Chorvatsku. „Naopak pro maďarské či polské klienty skupiny Szallas otevírá možnost rychlé rezervace do více než šesti tisíc hotelů a penzionů v Česku a na Slovensku,” doplnil Pavel Eichler z Hotelu.cz.