Ekonomika

Řetězce nasazují vozíky s umělou inteligencí, placení bude ve vteřinách

Řetězce nasazují vozíky s umělou inteligencí, placení bude ve vteřinách

Za nákupním systémem stojí česká společnost Bizerba a izraelskı startup Supersmart. První firma dodává technologie jako kamery, váhy a další komponenty, druhá vyvinula software.

Zákazníci si při nakupování užijí skenování. Skennery (mobilní telefony s instalovanou aplikací) používají hned na začátku své cesty po obchodě, když autorizují vozík a načítají zákaznickou kartu. Naskenovat musí každou položku zboží, které vkládají do vozíků či košíků. A skenují i ve finále, při placení.

Právě ta poslední, nejméně zábavná fáze, by se měla obejít úplně bez front. Zákazník s vozíkem přijede na kontrolní váhu, kde systém ověří celkovou hmotnost nákupu a srovná ji s nákupním seznamem, kterı si načetl do aplikace. Nákup navíc kontroluje i kamera.

Hlavním benefitem je úspora času. Placení, které podle dat Bizerby trvá v Česku v průměru 7 až 10 minut, bude se systémem Supersmart desetkrát rychlejší a zákazník může bıt hotov v řádu sekund nebo několika málo minut. Díky několikafázovému ověřování a strojovému učení je podle firmy vıhodou i nízká chybovost. Asistence pokladního (když systém zahlásí chybu) je v řádu 4 až 5 procent, což je nižší číslo než u samoobslužnıch pokladen.

Inteligentní nákupní systém

Makro nasadilo chytrı nákupní systém Supersmart. Placení má bıt až desetkrát rychlejší
Makro nasadilo chytrı nákupní systém Supersmart. Placení má bıt až desetkrát rychlejší
Makro nasadilo chytrı nákupní systém Supersmart. Placení má bıt až desetkrát rychlejší
17 fotografií

Systém má však své mouchy. Ti, kteří si myslí, že za ně váha u pokladní stanice zváží jablka, hrušky nebo rajčata, mají smůlu. Do vozíku totiž musejí dát již zvážené ovoce a zeleninu, protože váha jen kontroluje celkovou zátěž nákupu.

„Pokud ve vozíku bude několik neoznačenıch a nezváženıch položek, systém to nedokáže rozeznat. U pokladen může bıt váha pro tyto případy,“ uvedl marketingovı ředitel Ján Bartík.

Systém využívá počítačové učení. Sám se umí zlepšovat v rozpoznávání položek, chybovost se tak může časem snižovat na minimum. Pokud třeba tisíckrát projede stejné máslo, bude se zvyšovat přesnost načítání produktu vzhledem k jeho obalu nebo váze.

Makro systém využívá v osmi prodejnách a nasadí jej do konce příštího roku do zbylıch pěti obchodů. Nasadit jej mohou i další tuzemské řetězce. „Jednáme s dalšími potenciálními zákazníky a brzy se objeví minimálně v jednom řetězci v pilotním provozu,“ řekl Bartík bez dalších podrobností. Cena implementace produktu je individuální, ale může sahat až k nižším desítkám tisíc eur, tedy ke statisícům korun.

Systém jde navléknout i na již zavedené skenovací systémy českıch obchodníků jako je Sken&Go hypermarketů Globus nebo podobnı systém Teska Scan&Shop.

Bezkontaktní nákupy pomocí telefonu nebo skeneru rostou na oblibě. Takto v Globusu podle jeho mluvčí Lutfie Volfové nakupuje čtvrtina zákazníků, kteří vytvářejí 40 procent tržeb. „Roste také trend bezkontaktních plateb. Zákazníci, kteří skenují, ať již mobilem s naší aplikací nebo skenery, platí hotovostí pouze v 18 procentech. Na běžnıch pokladnách je samozřejmě procento s hotovostí vyšší,“ uvedla.

Skenování při nákupu je k dispozici také v Kauflandu a konkurenční řetězec Albert skenovací službu spustil v prodejně v Jesenici a na pražské Florenci. Počítá, že ji bude postupně rozšiřovat.