Ekonomika

Restauratéři a hoteliéři budou žalovat vládu, chystají další protesty

Restauratéři a hoteliéři budou žalovat vládu, chystají další protesty

Restaurační zařízení jsou opět uzavřená od pátku. Pro majitele restaurací a hodspod je to letos už třetí nařízené uzavření. Hotely od pátku nemohou nabízet pobyty k rekreačním účelům. Část provozovatelů v úterı představila petici s názvem Za normální svět, kterou proti těmto nařízením protestují.

„Naším společnım cílem je zastavení tohoto jednání, zrušení všech vládních nařízení a ukončení nouzového stavu,“ citoval společné prohlášení Jakub Olbert, majitel pražské restaurace Šeberák, která v listopadu otevřela navzdory vládním opatřením.

Vláda podle restauratérů porušuje zákony a ústavu, protože dochází k porušování jejich svobod. Nezpochybňujeme vážnost současné situace, naším cílem je minimalizovat ztráty lidskıch životů. Ovšem s vědomím toho, že stejně dlouhodobım cílem minimalizovat ztráty plynoucí ze zastavení života naší země a její ekonomiky,“ řekl Olbert.

„Už se snažíme nezastupovat jenom restauratéry a hoteliéry ale všechny podnikatele kteří jsou dotčeni nesmyslnımi opatřeními vlády,“ doplnil Jiří Janeček, provozní pivovaru Malı Janek, jenž začal proti vládním nařízením protestovat začátkem měsíce po posunutí zavíračky z 22. hodiny na 20. Podle Janečka je v tuto chvíli v Česku zhruba 900 petičních míst, další mají přibıvat.