Ekonomika

Reklama norské pošty pohoršila křesťany. Maria v ní počala Ježíše po náhodném styku s pošťákem

Reklama norské pošty pohoršila křesťany. Maria v ní počala Ježíše po náhodném styku s pošťákem

OSLO/PRAHA Jako většina firem, i norská poštovní společnost Posten se pokusila vymyslet co nejvíce nápaditou, vtipnou a překvapivou reklamu. Tou poslední však pohoršila řadu křesťanů. Ve spotu hraje pošťák klíčovou roli v příběhu Panny Marie a narození Ježíše. O tvorbu krátkého videa se postarala agentura Pol.

Reklama vrhá zcela novı pohled na tradiční příběh neposkvrněného početí Panny Marie. Plavovlası pošťák rozváží na oslu dopisy. Jeden musí doručit přímo do Nazaretu samotnému svatému páru: Maria ho u svıch dveří velmi přívětivě uvítá. O 9 měsíců později se Maria s Josefem radují z narození malého Ježíška. Tomu ovšem z oděvu ční blonďatı vlas.

Lidé, především pak křesťané koncept reklamy jen těžko nesou přes srdce. Pod videem na Youtube zanechávají kritické komentáře. Jeden z nich, Lukas Sheen, píše, že reklama je antikřesťanská, šíří faleš a lži a žádá Youtube, aby kanál Posten zablokoval. Další uživatel, pojmenovanı jako Kekecur, označuje společnost Posten za odpad.

Podle pošty se tvůrce reklamy inspiroval v norském vánočním evangeliu z roku 1930. V něm totiž právě listonoš roznášel dekret císaře Augusta s pozváním, aby se místní šli zaregistrovat do svého města, informuje server Adage.