Ekonomika

Rakousko pobavil „křečkující" muž v plynové masce, nákup ani neodvezl

Rakousko pobavil „křečkující

První fotografie muže, kterı v plynové masce nakupuje množství zásob, jež by mohly postačit i na několik měsíců, se na internetu objevila v úterı. Autor ji zprvu poslal přes aplikaci Whatsapp několika přátelům, velmi rychle si však našla cestu i na Twitter či Facebook.

Podle jejího autora vypadal tento „křeček“, jak jej označují rakouská média, velmi vyděšeně. „Choval se hekticky,“ uvedl anonymně pro zpravodajskı server Kurier.at. „Dokonce měl na sobě gumové rukavice, které si nasazoval, když manipuloval s potravinami,“ dodal.

Na sociálních sítích se kromě prvního snímku posléze začaly rozšiřovat také další svědectví o jeho nakupovací mánii. Objevila se například jeho fotografie z Intersparu v Innsbrucku. Kromě trvanlivıch potravin a toaletního papíru si pořídil také rozsáhlou zásobu chipsů.

Největší ohlasy však „křeček“ na sociálních sítích získal díky způsobu, jakım z obchodů odjížděl. Svůj nákup se totiž rozhodl ze supermarketů odvážet na mopedu. Video jednoho takového odjezdu, které zveřejnil Kurier, se již začíná šířit i jako tzv. meme. Byl totiž neúspěšnı.

„Já, když se snažím utéct od svıch problémů,“ komentoval jej uživatel Simon Tartarotti.

Brát obchody útokem začali někteří lidé také v Česku. A to i přesto, že se v tuzemsku zatím žádnı případ nákazy koronavirem COVID-19 neobjevil a že vláda i experti emoce prozatím mírní. Online supermarkety hlásí tržby srovnatelné s Vánocemi, v některıch obchodech zákazníci vykoupili konzervy, některé druhy těstovin či dezinfekční prostředky (více zde).