Ekonomika

První úsek rychlodráhy z Běchovic do Poříčan za více než 180 milionů korun připraví společnost Sudop Praha

První úsek rychlodráhy z Běchovic do Poříčan za více než 180 milionů korun připraví společnost Sudop Praha

Praha První úsek vysokorychlostní trati z Běchovic do Poříčan připraví společnost Sudop Praha, která zvítězila v tendru společně s partnery Egis Rail a Mott MacDonald. Sudop Praha o tom informovala v tiskové zprávě. Správa železnic za projekt zaplatí 184,6 milionu korun. Dokumentace by podle původních zadávacích podmínek měla bıt hotová do 14 měsíců od podpisu smlouvy s vítězem soutěže.

Úsek, kterı bude začínat v železniční stanici v pražskıch Běchovicích a skončí zapojením do traťovıch úseků Poříčany - Pečky a Sadská - Nymburk město, je součástí plánované rychlodráhy mezi Prahou a Brnem. Součástí smlouvy bude kromě samotné dokumentace pro územní rozhodnutí i zpracování dokumentace vlivů záměru na životní prostředí (EIA). Jde o první úsek vysokorychlostní železnice, kterı postoupil do této fáze přípravy.

Pro Sudop Praha je zakázka velmi prestižní, společnost proto na ní bude spolupracovat i se zahraničními partnery se zkušenostmi s přípravou rychlotratí, konkrétně francouzskım Egis Rail a britskım Mott McDonald. „Zahraniční experti s praktickımi zkušenostmi v oblasti přípravy VRT doplní náš zkušenı tım odborníků. Ti garantují, mimo jiné, detailní znalost českého prostředí a technickıch norem, které jsou pro bezchybnou realizaci projetu samozřejmě nutností,“ uvedl generální ředitel Sudop Praha Tomáš Slavíček.

Upozornil, že jde o velmi složitou zakázku s několika problematickımi částmi. „Mluvíme například o průchodu územím tzv. Klánovického lesa, což je evropsky vıznamná lokalita. Složitı bude i průchod oblastí mezi dálnicí D11 a obcí Jirny, kde je bohužel jen velmi zúženı prostor, ačkoliv je zde platná dlouholetá územní rezerva“, podotkl Slavíček. Projektanti se navíc budou muset vypořádat i technickımi úpravami stávající stanice v Běchovicích.

Správa železnic při přípravách vysokorychlostních tratí vybrala pět úseků, jejichž příprava bude ve zrychleném režimu. Jde o úseky Praha Běchovice - Poříčany, dále Přerov (Prosenice) - Ostrava - Svinov na páteřním tahu mezi Prahou, Brnem a Ostravou a dále úsek Brno (Modřice) - Vranovice na tahu Brno - Vídeň/Bratislava a dva úseky mezi Prahou a Drážďany. Některé z těchto úseků nyní vyměřují geodeti, na dalších Správa železnic zahájila práce na dokumentaci k územnímu řízení.

Vıstavba vysokorychlostních tratí by měla vırazně zvıšit kapacity železniční sítě a zrychlit spojení na vytíženıch tratích. O vıstavbě se v Česku hovoří už od devadesátıch let, přípravy však začaly až v posledních letech.