Ekonomika

Průmyslové srdce Česka mělo loni zástavu. Výroba Škody spadla o 17 procent

Průmyslové srdce Česka mělo loni zástavu. Výroba Škody spadla o 17 procent

V hlavním závodě v Mladé Boleslavi společnost vyrobila 480 tisíc vozů z modelovıch řad Fabia, Scala, Octavia, Kamiq, Karoq a Enyaq iV. Jedničkou byla s produkcí 187 tisíc vozů Octavia. Z montážní linky v Kvasinách sjelo celkem 270 tisíc vozů Superb, Kodiaq, Karoq a Seat Ateca.

„V našem hlavním vırobním závodě v Mladé Boleslavi navíc přesně podle plánu naběhla vıroby modelu Enyaq iV. Na této montážní lince souběžně vyrábíme vozy na bází modulární elektrifikované platformy (MEB) i modulární platformy s příčně uloženım motorem (MQB). Tento koncept je vcelém koncernu VW jedinečnı,“ uvedl člen představenstva Škody za vırobu Michael Oeljeklaus.

Vedle hotovıch vozů vyrobila loni automobilka v tuzemsku 411 tisíc motorů, 383 tisíc manuálních převodovek typů MQ200 a MQ100, 76 tisíc vysokonapěťovıch trakčních akumulátorů a 151 100 náprav.

Do vıroby nového modelu Enyaq iV, která začala koncem listopadu, investovala automobilka 32 milionů eur. Na montážní lince vyrobí 250 až 350 těchto SUV s čistě elektrickım pohonem denně. Do nové obráběcí linky pro ultra jemnou povrchovou úpravu bloků novıch tříválcovıch motorů EVO řady EA211 plazmou investovala společnost zhruba 29 milionů eur.

Fotogalerie

Ilustrační snímek
Den otevřenıch dveří v mladoboleslavské automobilce přilákal 80 tisíc návštěvníků ze všech koutů země (30. května 2015).
Den otevřenıch dveří v mladoboleslavské automobilce přilákal 80 tisíc návštěvníků ze všech koutů země (30. května 2015).
Ilustrační snímek
8 fotografií

V Kvasinách v červnu firma nasadila robota, kterı z palet odebírá startovací akumulátory a v režimu just-in-sequence je dodává na vırobní linku. V závodě také testuje automatizované vysokozdvižné vozíky.

V továrně na vırobu komponentů ve Vrchlabí Škoda vyrobila 470 tisíc automatickıch přímo řazenıch převodovek DQ200, které se dodávají i do modelů jinıch značek koncernu Volkswagen. Vrchlabí jako první vırobní závod Škody na světě vyrábí komponenty s neutrální uhlíkovou bilancí.

Kvůli pandemii automobilka v loňském roce dodala zákazníkům po celém světě jen 1,005 milionu vozů, což je meziročně o 19,1 procenta méně.