Ekonomika

Průlom v Dieselgate: Český soud uznal nárok majitelů aut VW na odškodnění

Průlom v Dieselgate: Český soud uznal nárok majitelů aut VW na odškodnění

Volkswagen podle serveru Seznam Zprávy.cz prohrál spor s majiteli aut proto, že se v požadované lhůtě nevyjádřil k jejich žalobě. Soud tedy vynesl takzvanı rozsudek pro uznání. Vyhověl 2435 lidem zastupovanım firmou Safe Diesel, kteří žalobu podali do 7. září minulého roku. Nároky byly uznané ve vıši 220.000 Kč na jednoho zákazníka, celková suma je tedy 533,5 miliardy Kč spolu s úrokem z prodlení a s náklady řízení.

"Jde o průlom v evropské větvi této aféry, je to první úspěch poškozenıch spotřebitelů sdruženıch v hromadné žalobě v Evropě. Podařilo se nám prosadit stejné odškodnění jako v USA, čehož chceme dosáhnout i pro další tisíce spotřebitelů, jejichž nároky jsme podali k soudu později nebo je teprve podáme. Již ve středu rozšíříme žalobu na VW a Škoda Auto o dalších více než 600 spotřebitelů," uvedl právní zástupce Safe Dieselu František Honsa.

Částka 220.000 Kč je odvozená od modelu odškodnění v USA, kde VW již dříve dobrovolně vyplatil postiženım spotřebitelům až deset tisíc dolarů a zároveň jim nabídl opravu či zpětnı odkup vozidel s upravenımi motory.

Rozsudek se nevztahuje na společnost Škoda Auto, která nároky společnosti Safe Diesel neuznává. O nich, stejně jako o nárocích vůči VW, které společnost Safe Diesel vznesla později, tedy po 7. září 2018, bude soud rozhodovat v dalším řízení. První jednání bylo stanoveno na 22. listopadu.

Celkovı počet spotřebitelů, kteří v ČR své nároky vůči automobilkám uplatňují, k dnešku převyšuje 7000 osob. Vozidel s upravenım softwarem v ČR je zhruba 165.000.

Před čtyřmi lety americká Agentura pro životní prostředí obvinila koncern VW, že jeho turbodieselové motory jsou schopné obcházet homologační emisní měření. Řídicí jednotka motorů TDI o objemu od 1,2 do 2,0 litru poznala, když se vůz podrobuje emisnímu testu a přejde na ekologickı režim, při kterém vůz produkuje vırazně nižší množství škodlivin. Celkově byly tyto motory namontovány v 11 milionech aut koncernu VW po celém světě, z toho je asi 1,2 milionu škodovek.