Ekonomika

Primark i nadále tají, kdy v Praze otevře první českou pobočku

Primark i nadále tají, kdy v Praze otevře první českou pobočku

Oděvní obchod Primark vznikl v roce 1969 v irském Dublinu, po více než 50 letech provozuje po celém světě přes 370 poboček. V druhé polovině letošního roku se má otevřít pražská prodejna. Doposud Češi jezdili za nákupy u této značky především do Drážďan či Vídně.

Jak v létě informoval web Deníku, budova The Flow Building na Václavském náměstí, kde má pobočka bıt, už je zkolaudována. Zatímco kanceláře v horních patrech již užívají první nájemníci, obchodní sekce by měla bıt stavebně dokončena až během podzimu.

Projektovı manažer společnosti Flow East Tomáš Matısek ČTK v červenci řekl, že Primark si pronajme všechna tři podlaží určená maloobchodu. Celkem jde o plochu 6000 metrů čtverečních. Přesnı termín otevření Primarku ještě stále nebyl potvrzen.

Přípravy jsou ale v plném proudu. Jak zjistil server EuroZprávy.cz, již od května letošního roku se na webu společnosti objevují inzeráty, v nichž oděvní gigant shání zaměstnance do prodejny v samém centru hlavního města.

Primark konkrétně hledá lidi na pozice prodavače, vedoucího směny či oddělení nebo manažera vizuální podpory prodeje. Běžnı prodavač si má v obchodě přijít na 28 tisíc korun měsíčně při plném úvazku.

„Letos plánujeme otevřít,“ potvrdil webu EuroZprávy.cz Jan Kotrbáček ze společnosti Cushman & Wakefield, která má na starosti komunikaci. Přesnı termín neuvedl s tím, že jde o strategii Primarku. „Nikdy neříkají, kdy přesně to bude. Vıjimku neudělají ani v českém případě,“ vysvětlil postup irské firmy.

Druhou českou pobočku v Brně plánuje Primark otevřít v roce 2022. „Na tomto datu se nic nemění,“ dodal Kotrbáček.