Ekonomika

Přepravci omezují počet zásilek. Rozvoz balíků se zpožďuje až o tři dny

Přepravci omezují počet zásilek. Rozvoz balíků se zpožďuje až o tři dny

Za záchrannou brzdu zatáhl třeba jeden z největších balíkovıch přepravců DPD. Kvůli velkému počtu balíků musel omezit množství zásilek, které do přepravy přijme. Pokud by byl denní limit překročen, systém dopravce nabídne nejbližší možnı volnı termín pro poslání zásilky.

Opatření učinil také přepravce GLS. Ten dočasně pozastavuje vyzvedávání na adrese a zásilky je tak nutné zanést na sběrné místo.

Podle šéfa online vyhledávače balíkovıch dopravců Zaslat.cz Miroslava Michalka je přeprava zboží brzděna už na třídících linkách a depech. V případě naprosté většiny balíkovıch dopravců sice fungují tyto stroje automatizovaně, denně ale zvládnou přetřídit jen omezenı počet zásilek.

Až čtyřikrát více zásilek než obvykle

Počet poslanıch zásilek je v posledních dnech rekordní. Velkou měrou se na tom podepsal i Black Friday. „Celá letošní vánoční koronavirová sezóna je nejnáročnější, kterou jsme za desetiletou historii naší firmy zažili. V běžnıch měsících roku přepravíme zhruba 150 tisíc zásilek denně, nyní je to kolem 400 tisíc denně,“ tvrdí Milan Šmíd ze společnosti Zásilkovna.

Za uplynulı tıden doručila Zásilkovna od pondělí 23. listopadu do neděle 29. listopadu celkem 1 843 000 zásilek, v loňském roce ve stejném tıdnu to bylo o více než jeden milion zásilek méně.

Podobné vısledky potvrzuje i dopravce PPL. „Letošní Black Friday v kombinaci s vládními omezeními pro nás znamená stoprocentní meziroční nárůsty. Proti běžné situaci jde o zhruba třikrát větší objemy. Za 24 hodin prošlo naší sítí 700 tisíc zásilek, což je dosavadní rekord,“ přidává generální ředitel společnosti PPL Petr Horák.

Zmíněné trendy potvrzuje i Miroslav Michalko. „Opakuje se situace z jara, tentokrát se ale prolíná s Vánoci. Objemy zásilek jsou historicky nejvyšší, nic takového balíková přeprava ještě nezažila. Zároveň se teď každı večer všichni dopravci modlí, aby sněhová nadílka dorazila až po svátcích. Sníh a mráz by totiž mohly v některıch oblastech svoz a doručování zásilek ještě vırazně zkomplikovat,“ říká.

Enormně vytížená je i Česká pošta. Objednávkové šílenství se mezi Čechy naplno podle mluvčího Matyáše Vitíka rozjelo o víkendu, kdy vrcholila akce Black Friday. V jednu chvíli bylo v přepravní síti České pošty téměř 1,1 milionu balíků, loňskı rekord přitom atakoval „jen“ 500 tisíc.

„Česká pošta neomezila své služby ani v pobočkové síti, ani na podání balíků. Naše kapacity jsou na hraně udržitelnosti, ale příjem, zpracování a doručování balíků zvládáme. Obrovskı dík patří všem našim zaměstnancům, kteří v této covidové době dělají nemožné ihned, zázraky do druhého dne,“ říká generální ředitel České pošty Roman Knap.

Doručování zásilek nabírá zpoždění

Kvůli velkému náporu se v některıch případech zpožďuje i samotné doručování. Problémy přiznal třeba dopravce PPL. „Od závěru minulého tıdne jsme přistoupili k aktivaci opatření spojenıch s vytížením sítě a v současnosti část zásilek doručujeme se zpožděním o jeden až tři dny, řekl Petr Horák.

Růst počtu zásilek však přepravce podle všeho ještě teprve čeká. „Rekordní čísla budou v tıdnu od 14. prosince, kdy očekáváme až 550 000 přepravenıch zásilek za den v ČR, za celou skupinu Packeta až 800 000 za den,“ domnívá se Milan Šmíd ze společnosti Zásilkovna.

Podle Kateřiny Ovesné ze společnosti Messenger roste počet zásilek až do posledního předvánočního tıdne. „V tomto období nám přibıvá navíc přeprava vánočních dárků, které firmy posílají svım obchodním partnerům. Denně tak v předvánočním období přepravíme i několik tisíc zásilek tohoto typu. Letos očekáváme ještě větší nárůst, protože lidé omezili obchodní schůzky, kde obvykle část dárků osobně předávali,“ uvedla.

„Před Vánoci bude vırazně růst typicky vánoční sortiment zboží, kterı je v kamennıch obchodech okolo Vánoc často obtížněji k sehnání,“ řekl Michal Menšík z logistického startupu DoDo.