Ekonomika

Předseda představenstva automobilky Škoda Auto Bernhard Maier náhle končí ve funkci

Předseda představenstva automobilky Škoda Auto Bernhard Maier náhle končí ve funkci

Mladá Boleslav Předseda představenstva automobilky Škoda Auto Bernhard Maier končí po necelıch pěti letech v čele společnosti. Jeho nástupce zvolí představenstvo společnosti v srpnu, informovala ve čtvrtek ČTK Škoda Auto v tiskové zprávě. Důvody firma neuvedla.

Do čela české automobilky byl Maier povolán v listopadu 2015. Škoda pod jeho vedením uvedla na trh SUV modely Kodiaq, Karoq nebo Kamiq, firma se během jeho působení zaměřila také na elektromobilitu, digitalizaci a konektivitu.

V poslední době nejde o první změnu v představenstvu Škoda Auto. Od 1. července nahradil Dietera Seemanna zodpovědného za nákup Karsten Schnake. Seemann odešel do předčasného důchodu.

Předseda představenstva automobilky Škoda Auto Bernhard Maier (na snímku z 22....
Společnost Škoda Auto představila  čtvrtou generaci modelu Octavia. Na snímku...

Bernhard Maier zahájil kariéru v roce 1984 ve společnosti Nixdorf Computer AG. Vletech 1988 až 2001 pracoval pro společnost BMW AG na různıch vedoucích pozicích v Německu i v zahraničí, stal se mimo jiné i vedoucím projektu mezinárodní strategie značek. Působil také ve společnosti Porsche Deutschland GmbH.

„Bernhard Maier je jedním z nejzkušenějších manažerů v koncernu Volkswagen. Ve funkci předsedy představenstva společnosti Škoda Auto vırazně přispěl k dalšímu vyprofilování značky. Jeho léta ve společnosti Škoda Auto patří mezi ta nejúspěšnější v celé 125leté historii automobilky. Za to i za téměř dvě desítky mimořádně úspěšnıch let, nejprve ve společnosti Porsche a poté ve Škoda Auto Bernhardu Maierovi děkuji,“ řekl předseda představenstva Volkswagen AG a předseda dozorčí rady Škoda Auto Herbert Diess. Pod koncern Volkswagen Škoda spadá.

Škoda Auto loni dodala celosvětově 1,24 milionu aut. Provozuje tři vırobní závody v České republice, vyrábí v Číně, Rusku, na Slovensku, v Alžírsku a Indii, většinou prostřednictvím koncernovıch partnerství, dále na Ukrajině a v Kazachstánu ve spolupráci s lokálními partnery. Je aktivní na více než 100 trzích. Zaměstnává téměř 39 000 zaměstnanců, z toho v ČR téměř 34 000 lidí.