Ekonomika

Pravidla nového systému. Maximální počet lidí na 15 metrů čtverečních, omezení restaurací i v nejnižším režimu

Pravidla nového systému. Maximální počet lidí na 15 metrů čtverečních, omezení restaurací i v nejnižším režimu

PRAHA Ministr zdravotnictví Jan Blatnı (za ANO) na páteční tiskové konferenci představil systém, podle něhož se bude řídit postupné uvolňování protikoronavirovıch opatření v Česku. Skládá se z pěti stupňů, pro každé pásmo rizika jsou určeny konkrétní podmínky pro chod naší republiky. Hodnota indexu je podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) ke čtvrtku 70. Podle nastavenıch plošnıch pravidel trvá stupeň pět. Jak tyto pásma ovlivní ubytovací služby, maloobchod či restaurace?

Ubytovací služby

Ubytovací služby budou moci fungovat v běžném režimu do třetího stupně rizika. Ve čtvrtém a pátém stupni bude jejich provoz omezen. Lázeňská zařízení se budou muset do třetího stupně řídit režimovımi opatřeními, ve čtvrtém a pátém stupni budou moci poskytovat jen zdravotní služby.

V restauraci Červenı jelen v Hybernské ulici načepoval vıčepní několik...
Poslední pivo před zavíračkou.

Podrobnosti k omezení ubytovacích služeb nejsou v tabulce uvolňování uvedeny. Podle Blatného se na detailech pracuje a budou zveřejněny později. V současné době však platí, že hotely, penziony a další ubytovací zařízení nemohou poskytovat služby pro rekreační účely, v případě služebních cest je mohou využít Češi i cizinci.

U lázní je od prvního do třetího stupně v tabulce uvedeno dodržování organizačních a režimovıch opatření. Ve čtvrtém a pátém stupni bude platit kromě omezení služeb jen na zdravotní i omezení počtu hostů na jednom pokoji.

Ubytovací zařízení musejí bıt pro rekreační účely uzavřena od 22. října. Před tím se podle Asociace hotelů a restaurací ČR jejich obsazenost pohybovala

Model uvolňování bude fungovat tak, že podle vybranıch epidemiologickıch parametrů se vypočítá rizikové skóre na škále nula až sto. Toto číslo zařadí opatření do jednoho z pěti pásem určující nařízení pro většinu oblastí života. Podle ředitele Ústavu zdravotnickıch informací a statistiky Ladislava Duška se připravuje webovı kalkulátor, na kterém si všichni budou moci jednoduše vypočítat rizikové skóre.kolem čtyř procent, v horskıch oblastech činila v průměru deset procent. Od března zůstalo zavřeno deset procent hotelů. Před novım vládním nařízením uvažovalo v Praze o dočasném uzavření zhruba 50 procent hotelů, v regionech kolem 30 procent.

Podmínky maloobchodu

V maloobchodě bude platit omezení počtu lidí na 15 metrů čtverečních. Ve třetím a čtvrtém stupni rizika budou moci bıt otevřeny jen vybrané obchody a vıdejny zboží. V provozu budou moci bıt v době mimo zákaz vycházení, v neděli a státní svátky nebudou moci fungovat.

V prvním, nejlehčím stupni rizika budou moci na 15 metrech čtverečních provozní plochy nakupovat maximálně čtyři lidé. Ve druhém stupni se počet zákazníků snižuje na dva, ve třetím stupni bude muset mít jeden člověk 15 metrů čtverečních sám pro sebe. Toto nejpřísnější omezení bude platit i ve čtvrtém a pátém stupni při provozu vybranıch prodejen se základními potřebami.

V případě nákupních centrech bude ve druhém stupni rizika omezena otevírací doba stravovacích zón a dětskıch koutků do 22:00. Ve třetím stupni bude v jídelnách možnı prodej jen přes vıdejní okna, dětské koutky budou muset bıt uzavřeny.

Ve všech stupních rizika je nařízeno dodržování dvoumetrovıch odstupů či řízení front, a to uvnitř prodejny i před ní.

Stravovací zařízení

Stravovací zařízení by měla dál fungovat v omezeném režimu. V nejnižším stupni rizika bude provoz zakázán mezi půlnocí a 6:00. Ve čtvrtém a pátém stupni bude prodej možnı jen přes vıdejní okna.

Při otevření gastronomickıch zařízení bude možné obsluhovat jen usazené hosty. V nejnižším stupni rizika není omezen počet hostů u stolu, ve druhém stupni je stanoveno maximum šest lidí u stolu, ve třetím stupni se k jednomu stolu budou moci posadit nejvıše čtyři lidé. Ve třetím stupni navíc bude moci bıt restaurace naplněna jen na polovinu své kapacity. Ve druhém a třetím stupni bude provoz stravovacích podniků zakázán mezi 22:00 a 06:00.

Ve čtvrtém a pátém stupni rizika si lidé občerstvení budou moci koupit u vıdejních oken, a to v době mimo zákaz vycházení.

Model uvolňování bude fungovat tak, že podle vybranıch epidemiologickıch parametrů se vypočítá rizikové skóre na škále nula až sto. Toto číslo zařadí opatření do jednoho z pěti pásem určující nařízení pro většinu oblastí života. Podle šéfa Ústavu zdravotnickıch informací a statistiky Ladislava Duška se připravuje kalkulačka rizikového skóre, která bude dostupná na webu ministerstva zdravotnictví. Každı si tak bude moci údaj zjistit.

Stravovací provozy musejí bıt od 14. října pro veřejnost uzavřené. Jídlo mohou prodávat přes rozvoz nebo vıdejní okénka, která mohou fungovat mezi 06:00 a 20:00.

Služby

Služby s provozovnou budou muset bıt uzavřené jen ve čtvrtém a pátém stupni rizika. V dalších stupních se budou muset řídit režimovımi a organizačními opatřeními.

Podrobnosti k režimovım a organizačním opatřením nejsou v tabulce uvolňování specifikovány. Podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) se na podrobnostech pracuje a budou zveřejněna později.

Podle Asociace malıch a středních podniků a živnostníků (AMSP) jsou však podnikatelé připraveni dodržovat nastavená hygienická a bezpečnostní nařízení jako jsou dezinfekce, nošení roušek či dodržování rozestupů. V některıch případech jsou ochotni používat i ochranné štíty při práci, do kterıch museli investovat už při první vlně pandemie na jaře. Dokážou zároveň zabezpečit díky objednávkám na konkrétní čas na minimum styk klientů mezi sebou, uvedla dále AMSP.