Ekonomika

Pozdě, ale přece. Také UniCredit Bank spustila Apple Pay

Pozdě, ale přece. Také UniCredit Bank spustila Apple Pay

Dosud Apple Pay podporovaly jen banky Air Bank, Česká spořitelna, J&T, Komerční banka, Moneta a mBank. Dále ho pak využívaly i firmy Revolut, Twisto a Edenred. Apple platební službu v České republice spustil v únoru.

„Zavedení Apple Pay je dalším krokem k posílení našeho dlouhodobého vztahu s klienty,“ řekl Tomáš Drábek, člen představenstva UniCredit Bank.

Podle banky chce platit mobilem nebo tak již činí 40 % Čechů. Většina z nich to dělá kvůli tomu, že je to pohodlnější a rychlejší. Téměř polovina pak tvrdí, že se jí líbí používat nové technologie.

„Jsme velmi rádi, že další vıznamná banka zavádí pro své klienty platební službu Apple Pay, která po svém únorovém startu v České republice pomohla vırazně oživit zájem o platební inovace a placení mobilem,“ uvedl Luděk Slouka z Mastercard.

Rozhodnutí UniCreditu přišlo relativně nečekaně. Banka navíc kromě svıch webovıch stránek o spuštění Apple Pay například podle webu Letem světem Applem příliš neinformovala. To, že se objevila na měnícím se banneru na hlavní stránce webovıch stránek UniCreditu autorům webu nepřijde dostatečné.