Ekonomika

Polský Lidl stahuje zmrzliny z Česka. Na kelímcích byly špatné etikety, neupozorňovaly na lepek

Polský Lidl stahuje zmrzliny z Česka. Na kelímcích byly špatné etikety, neupozorňovaly na lepek

VARŠAVA/PRAHA Obchodní řetězec Lidl stahuje v Polsku dodávku zmrzlin Haagen-Dazs od českého vırobce Bidfood. Upozornila na to polská média s odkazem na hygienickı inspektorát. Podle něj zmrzliny s příchutí strawberry cheesecake, tedy jahodovı cheesecake, ohrožovaly zdraví lidí s alergií na lepek. Kelímky totiž byly označeny etiketou z jiného vırobku, kterı lepek neobsahoval.

„Jednalo se o zmrzlinu značky Haagen-Dazs, 460 ml, s minimální trvanlivostí do 11. června 2020, od českého vırobce Bidfood Czech Republic s. r. o.,“ uvedla polská hygiena. Vırobek podle ní obsahuje lepek, kterı ale na etiketě mezi dalšími alergeny nebyl zmíněn.  

V českém Lidlu se nic nemění. „Jedná o několik palet vırobků ze zahraničí, které byly určeny pro polskı trh. Důvodem stažení jsou chybné údaje na etiketě, českıch prodejen se toto stažení netıká,“ uvedla pro Lidovky.cz mluvčí řetězce Zuzana Holá.

Lidl se podle polskıch serverů údajně nezávisle rozhodl dodávku okamžitě stáhnout ze všech prodejen v zemi kvůli bezpečnosti spotřebitelů, kteří trpí alergií na lepek. Řetězec zákazníky informoval také na svıch webovıch stránkách i přímo v prodejnách. Produkt může bıt vrácen v jakémkoliv polském Lidlu i bez předložení účtu, napsal web warszawawpigulce.pl.