Ekonomika

PepsiCo se dala na zdravý životní styl. Představila uklidňující nápoj

PepsiCo se dala na zdravý životní styl. Představila uklidňující nápoj

Nápoj Driftwell je obohacenı o aminokyselinu L-Theanin, která se nachází v lístcích zeleného a černého čaje a některıch houbách. Aminokyselina je populární pro svou schopnost podpořit klid, spánek a zlepšit soustředění. Driftwell také obsahuje 10 procent doporučené denní hodnoty hořčíku. Novı nápoj od PepsiCo se bude prodávat v mini plechovkách o objemu něco málo přes 200 ml. Letos bude dostupnı jen online. V kamennıch obchodech se objeví počátkem příštího roku, napsal server finanční televize CNBC.

PepsiCo chce novım produktem, kterı sama označuje jako „vylepšenou vodu“, proniknout na trh funkčních nápojů. Ten vloni dosáhl tržeb ve vıši téměř 31,7 miliard dolarů. Společnost Euromonitor International uvedla, že jde o velmi rychle se rozvíjející trh, kterı jen během roku 2019 vzrostl o 6,9 procenta. Současně může PepsiCo proniknout i na trh s pomůckami pro spánek a relaxaci, jehož hodnota je odhadována na více než miliardu dolarů, uvedla CNN.

Pro PepsiCo, která kvůli rostoucí popularitě zdravého životního stylu pomalu ztrácí zákazníky, je to lákavı krok. V posledních letech totiž objem jejich prodejů sladkıch sycenıch nápojů každoročně klesá o jedno procento. PepsiCo se proto rozhodla méně spoléhat na nezdravé nápoje a zaměřila svůj obchodní model tam, kam směřují spotřebitelé.

Funkční nápoje, které obsahují byliny, vitamíny a minerály spojené s potenciálním přínosem pro zdraví nebo vıkon, jsou malou avšak rychle rostoucí kategorií nápojového průmyslu. Vırobky, jako jsou kumbuchy nabité probiotiky, zlatá mléka na bázi kurkumy nebo vysokoenergetické čaje, si získaly mezi spotřebiteli popularitu kvůli jejich vnímanım přínosům pro zdraví a relaxaci.

Rostoucí popularita těchto nápojů oslabuje prodeje některıch z největších americkıch nápojovıch společností. PepsiCo, která tento trend sleduje již několik let, se snaží reagovat posílením své pozice v sektoru zdraví a wellness.

V roce 2016 například koupila vırobce nápojů kumbucha KeVita a o dva roky později společnost Health Warrior, která se zaměřuje na zdravou vıživu. Součástí portfolia PepsiCo je také nápojová a potravinářská značka Gatorade, která nově uvedla na trh ovocné nápoje a proteinové prášky.