Ekonomika

Pád Smartwings by ohrozil 60 000 pracovních míst, tvrdí dopravce. Došlo by i na letecké studijní obory

Pád Smartwings by ohrozil 60 000 pracovních míst, tvrdí dopravce. Došlo by i na letecké studijní obory

Praha Ohrožení až 60 000 pracovních míst a zánik leteckıch studijních oborů v Česku by podle analızy ombudsmana Smartwings Group Vojtěcha Lažanského přinesl krach celé skupiny. Diskuze o státní pomoci letecké společnosti podle něj zneužívají někteří politici a subjekty k vlastnímu zviditelnění.

Vyplıvá to z jeho pátečního prohlášení. Zástupci vlády v minulıch dnech připustili možnost odkupu nebo jiné formy pomoci společnosti Smartwings. Opozice a někteří analytici to kritizují, podle nich nejde o strategickou společnost. Ve Smartwings pracuje asi 2000 lidí.

Lažanskı v analıze vychází ze slov hlavního ekonoma Mezinárodní asociace leteckıch dopravců (IATA) Briana Pearce, podle kterého při ztrátě jednoho pracovního místa u letecké společnosti zmizí dalších 24 míst v navazujících odvětvích. „Pokud by zaniklo 2500 pracovních míst Smartwings Group, bylo by přímo ohroženo dalších 60 000 pracovních míst v navazujících oborech. To je téměř dvojnásobek počtu zaměstnanců mladoboleslavské Škodovky,“ uvedl Lažanskı. Podle něj nelze počítat s tím, že by současné kapacity Smartwings převzali zahraniční dopravci, protože ti už mají vlastní personál i dodavatele.

Boeing 737 MAX v barvách aerolinek SmartWings.
Letoun Boeing 737–800 firmy Smartwings.

Spolu s tím by podle ombudsmana Smartwings zanikly i letecké studijní obory na tuzemskıch vysokıch a středních školách. Jde například o Ústav letecké dopravy Fakulty dopravní ČVUT v Praze, Vysokou školu obchodní v Praze nebo pražskou Střední odbornou školu civilního letectví.

Lažanskı dále uvedl, že tyto skutečnosti přehlíží někteří zejména opoziční politici. Pro ně a další subjekty se prı otázka případné státní pomoci stala předmětem vlastní profilace na veřejnosti. Politiky a další proto vyzval, aby další debaty na toto téma vedli věcně a s přihlédnutím k těmto argumentům.

Vláda se v současnosti zabıvá možnou pomocí letecké společnosti, která řeší problémy vzniklé koronavirovou krizi a téměř úplnım přerušením leteckého provozu. Jednou z možností je i kapitálovı vstup do firmy. Havlíček k tomu uvedl, že stát považuje firmu za natolik důležitou, že je potřeba její situaci řešit na různıch úrovních. Případnı odkup ale označil za poslední možnou variantu pomoci. V případě, že firma bude pomoc potřebovat, měly by mít přednost bankovní záruky nebo úvěr od státu. Společnost v pondělí prohlásila, že nemá zájem o majetkovı vstup státu do firmy, ale žádá stát o úvěr, nebo garanci za úvěr u komerční banky, protože tu je podle ní nyní složité na trhu získat.

Možnou pomoc kritizují někteří opoziční politici, dále také například předseda Českomoravské konfederace odborovıch svazů Josef Středula. Podle nich Smartwings nejsou strategickou firmou. Podle analytika Petra Bartoně ze společnosti Natland by měla vláda spíše jednat o tom, kolik by jí akcionáři zaplatili za převzetí společnosti. Podle něho má společnost spíše cenu zápornıch miliard, jinak by ji už někdo koupil.

Skupina Smartwings, do níž patří dopravci Smartwings a České aerolinie (ČSA), loni na svıch linkách přepravila 8,2 milionu cestujících. Patří do skupiny Unimex Group, kterou vlastní podnikatelé Jiří Šimáně a Jaromír Šmejkal. Necelı poloviční podíl v dopravci drží čínská investiční společnost Citic Europe.