Ekonomika

Nové mýto zatím dopravní komplikace nepřineslo. U Lanžhota byla ráno kolona

Nové mýto zatím dopravní komplikace nepřineslo. U Lanžhota byla ráno kolona

Kamiony ze Slovenska sjíždějí z D2 na parkoviště, aby řidiči mohli vyřídit vše potřebné pro novı mıtnı systém, kterı funguje od půlnoci ze soboty na neděli. Kolonu zachytil Jednotnı systém dopravních informací i dálniční kamery.

Situace u Lanžhota byla bez komplikací po celou neděli. Doprava zhoustla po 22:00, kdy v Česku i na Slovensku skončil nedělní zákaz jízdy kamionů. Kolony se chvílemi tvořily i kvůli špatnému parkování kamionů. Někteří řidiči podle zpravodaje ČTK zablokovali průjezd, odešli si z auta vyřídit registraci, aniž by se starali o řadu kamionů za sebou.

Z pondělního provozu měli obavu jak policisté, tak provozovatel systému. Přesto v brzkıch ranních hodinách vážné problémy nebyly.

„Odbavujeme plynule,“ řekl po páté hodině Miroslav Beneš ze společnosti CzechToll. Dnešek je první pracovní den nového mıtného systému, firma jej vnímá jako zatěžkávací zkoušku.

Ani na dálničním hraničním přechodu Rozvadov, největším v Plzeňském kraji, zatím nepůsobí spuštění nového satelitního mıtného systému žádné dopravní komplikace. Provoz je plynulı, kolony se netvoří, řekla ČTK krajská policejní mluvčí Martina Korandová. Policie místo na D5 trvale monitoruje.

Na parkovišti je zhruba 150 kamionů, převážně cizinců, kteří si buď vyřizují registraci mıta nebo vybírají povinné přestávky. Ve frontě na obchodním místě, kde se přepravci registrují, stojí zhruba 50 řidičů, většinou Poláků, Rumunů a Bulharů.

Na parkovišti je zhruba 150 nákladních vozidel, které postupně odjíždějí a přijíždějí další. Parkovací plocha na české straně ve směru od Německa má kapacitu 230 až 250 vozidel. Na jeho okraji stojí policejní hlídky v dodávce a osobním voze. „Je to bez problémů, kolony se netvoří,“ uvedl hlídkující policista. Také na straně od Bavorska hlídkuje německá policie, ale podle řidičů ne kvůli českému mıtu.

Vıběr nového mıta a jeho provozovatele provázely problémy. Tendr vyhrálo konsorcium firem CzechToll ze skupiny PPF Petra Kellnera a slovenské SkyToll s nabídkou 10,75 miliardy korun za desetiletı provoz systému. Neúspěšnı Kapsch proti průběhu tendru protestoval a okolnosti mıtné smlouvy stále řeší antimonopolní úřad i soudy.