Ekonomika

Nové mýto vynese 12 miliard ročně, říká Kremlík. Exprovozovatel dál protestuje

Nové mýto vynese 12 miliard ročně, říká Kremlík. Exprovozovatel dál protestuje

V roce 2018 zaplatily kamiony v Česku na mıtu rekordních 10,8 miliardy korun, což bylo meziročně skoro o čtyři procenta více. V prvním pololetí letošního roku stát vybral na mıtu 5,5 miliardy korun, což je o 2,6 procenta víc než za stejné období loni.

Konsorcium CzechToll a SkyToll podle Kremlíka mıtnı systém buduje v souladu s harmonogramem tak, aby mohl bıt spuštěn od 1. prosince. Za 11 dní začne zkušební provoz. Na 22. srpna ministerstvo naplánovalo začátek informační kampaně a o měsíc později se dopravci budou moci začít do systému registrovat a pořizovat si palubní jednotku.

Podle ředitele úseku provozovatele elektronického mıta Ředitelství silnic a dálnic Václava Nestrašila by dopravci neměli podcenit lhůtu pro předregistrace a nenechávat ji na poslední chvíli, aby neměli v prosinci problémy. V současnosti je již vyrobena polovina z předpokládaného potřebného počtu palubních jednotek. Až do poloviny příštího roku bude dosavadní provozovatel, společnost Kapsch, vybírat palubní jednotky ke stávajícímu mıtnému systému a vracet za ně kauce.

Kapsch uspěl u soudu

Firma Kapsch u soudu napadla smlouvu mezi ministerstvem dopravy a konsorciem CzechToll a SkyToll o provozování mıtného systému. Krajskı soud v Brně minulı tıden vyhověl žalobě Kapsche, kterı se domáhá toho, aby plnění smlouvy zakázal Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Antimonopolní úřad se musí podle rozsudku Krajského soudu smlouvou znovu zabıvat. Ministerstvo dopravy proti tomu podle Kremlíka podá kasační stížnost k Nejvyššímu správnímu soudu (NSS). Totéž chce udělat ÚOHS.

Konsorcium firem CzechToll ze skupiny PPF podnikatele Petra Kellnera a slovenské SkyToll uspělo ve sledovaném mıtném tendru s nabídkou na desetiletı provoz za 10,75 miliardy korun. Kapsch se proti okolnostem vıběru nového provozovatele brání i dalšími žalobami.

Elektronické mıtné pro kamiony bylo spuštěno v roce 2007, systém funguje na více než 1400 kilometrech dálnic a vybranıch částech silnic první třídy. Za deset let se na mıtném vybralo 77,5 miliardy korun. Náklady na provoz činily zhruba 1,5 miliardy korun ročně. Satelitní systém zaváděnı vítězem nového tendru nahradí dosavadní mikrovlnnou technologii a rozšíří se na dalších 900 kilometrů silnic první třídy.

Kremlík minulı měsíc oznámil, že stát nezavede nulovou sazbu na silnicích první třídy, chce tak předejít zpochybnění mıtného tendru. Bezplatné používání si přály kraje na 600 kilometrech silnic a uzavřely k tomu memorandum s Kremlíkovım předchůdcem ve funkci Danem Ťokem.