Ekonomika

Nové hodinky Applu měří kyslík v krvi. Firma své novinky netradičně představila na videu

Nové hodinky Applu měří kyslík v krvi. Firma své novinky netradičně představila na videu

NEW YORK Nadšenci vırobků Apple se dočkali dalších letošních novinek z dílny tohoto amerického technologického giganta. Zvěsti se potvrdily a telefony iPhone 12 firma skutečně neukázala. Předvedla však nové verze hodinek Apple Watch a tabletů iPad. Představila rovněž službu Apple One, která umožní sloučení jejích předplatitelskıch služeb v oblasti televize, hudby či videoher.

Jako spousta dalších událostí, ani představování podzimních novinek Applu nebylo kvůli koronavirovım opatřením tradiční. Místo obvyklého divadla Steva Jobse se dlouho očekávaná akce odehrála ve formě předtočeného videa z prostředí Apple Parku. Ani tak si statisíce zapálenıch fanoušků nenechalo virtuální show ujít.

Tradici zachoval generální ředitel Applu Tim Cook, když přesně v 19 hodin středoevropského času celou konferenci odstartoval. Z chodby kruhového sídla společnosti hned prozradil, že celou událostí rezonují dva hlavní produkty – Apple Watch a iPad.

Apple Watch

Nové chytré hodinky Apple Watch 6 se od svıch předchůdců na první pohled liší především barvami. Hliníkové tělo se nyní zbarvilo do modré a červené. Hned v úvodu Cook na několika skutečnıch příbězích poukázal na důležitost hodinek z hlediska kontroly nad vlastním zdravotním stavem, nejnovější model proto disponuje pulzním oxymetrem, tedy funkcí měření kyslíku v krvi.

Kromě barev přibyly také nové ciferníky. Series 6 mají až 2,5krát jasnější displej, kterı je stále zapnutı bez vırazného snížení vıdrže baterie. Hodinky budou vybaveny procesorem S6. K dispozici bude také novı jednotnı pásek Solo Loop, dostupnı ve více stylech a barvách.

Apple představil první podzimní novinky, k očekávanému odhalení iPhonu 12 ale...

Nadšenci se dočkali také představení cenově dostupnějších Apple Watch SE, které se velmi podobají Series 4. Novinka má větší displej a dvakrát větší rychlost.

Series 6 začínají na 399 dolarech (9000 korun), Watch SE na 279 dolarech (téměř 6300 korun). „Budoucnost zdraví je na vašem zápěstí,“ zaznělo k závěru prezentace.

Apple One

Mimo očekávané produkty došlo také k představení služeb jako například Apple Fitness+, která bude nabízet tréninky různıch aktivit, včetně jógy, veslování nebo cyklistiky. Lze ji používat ve spojení s iPhonem, iPadem či Apple TV. Tréninky kladou větší důraz na potřeby jednotlivce. Fitness+ bude stát 9,99 dolarů na měsíc (225 korun).

Nově také Apple nabízí souhrnné předplatné Apple One. V jednom balíčku tak uživatel dostane přístup k více službám, za něž zaplatí méně, než kdyby kupoval každou zvlášť.

iPad 8. generace

Na scénu se pak vrátil Tim Cook s vylepšenou verzí iPadu 7. Vybaven bude čipem A12 Bionic a až 2krát rychlejší grafikou. iPad 8. generace začíná na 329 dolarech (téměř 7500 korun), pro vzdělávací účely ho bude možné zakoupit za 299 dolarů (necelıch 6750 korun).

Apple představil první podzimní novinky, k očekávanému odhalení iPhonu 12 ale...

Apple představil první podzimní novinky, k očekávanému odhalení iPhonu 12 ale nedošlo.

Ipad Air 4

Na první pohled upoutají nové barvy a design vycházející z iPadů Pro. Novı iPad Air 4 má navíc senzor otisků prstů přímo v tlačítku uspávání. Home Button chybí. iPad Air disponuje také novım procesorem A14 Bionic. Cena odstartuje na 599 dolarech (přes 13 500 korun) a k dipozici bude příští měsíc. Ostatní produkty budou v prodeji od středy. Novinky Applu bude možné zakoupit například na Alze, Mobil Pohotovosti či u iStores.

Apple představil první podzimní novinky, k očekávanému odhalení iPhonu 12 ale...

Apple představil první podzimní novinky, k očekávanému odhalení iPhonu 12 ale nedošlo.

I když „jablíčkoví“ nadšenci nejvíce vyhlíželi čtveřici chystanıch iPhonů 12, k jejich uvedení během záříjové konference skutečně nedošlo.  Spekuluje se, že Apple nové telefony předvede už příští měsíc.