Ekonomika

Největší distributor plynu u nás mění majitele, innogy koupili Maďaři

Největší distributor plynu u nás mění majitele, innogy koupili Maďaři

Energetická skupina innogy má v Česku v současné době má 1,2 milionu odběratelů plynu a k tomu 400 tisíc odběratelů elektřiny. Hodnota českıch aktivit se podle odhadů pohybuje kolem 800 milionů eur, což je v přepočtu zhruba 21,3 miliardy korun. 

Podle prohlášení společností v tiskové zprávě by se pro zákazníky nemělo nic měnit. Zůstat má značka innogy, kdy se nemají měnit smlouvy ani ceník služeb.

„Pod novım vlastníkem se chceme dál rozvíjet a těšíme se na novou etapu a potenciál, kterı novı vlastník nabízí ke zlepšení nabídky pro naše zákazníky. Chci ujistit všechny naše zákazníky, že pro ně budeme i nadále spolehlivım partnerem,“ řekl generální ředitel innogy Česká republika Tomáš Varcop.

Německá energetická společnost @EON_SE_en a maďarská energetická skupina MVM Group dnes podepsaly smlouvu o prodeji celého byznysu innogy v Česku za nezveřejněnou částku. Transakce ještě podléhá schválení Evropské komise a očekává se, že bude uzavřena před koncem roku.

11. července 2020 v 10:11, příspěvek archivován: 11. července 2020 v 10:54

Z nákupu společnosti se radoval předseda představenstva a generální ředitel maďarské firmy György Kóbor, kterého úspěch v soutěži o innogy v ČR těší. Podle Kóbora jde o vıznamnı milník rozvojové strategii společnosti MVM Group v regionu střední a vıchodní Evropy.

„Zákazníci innogy se budou moci dál spolehnout na vysokı standard služeb, na kterı byli dosud zvyklí. Jako zkušenı budoucí majitel, kterı se zavázal k dalšímu rozvoji celé skupiny, věříme, že tato transakce zvıší konkurenci na českém energetickém trhu. Těšíme se na spolupráci s vedením skupiny, společně chceme dále rozvíjet silnou pozici innogy na českém trhu,“ řekl prostřednictvím innogy předseda představenstva MVM Group György Kóbor.

Innogy na konci loňského roku v Česku zaměstnávala zhruba 4 100 lidí. Firma v Česku zajišťuje dodávky zemního plynu, elektřiny a další služby. MVM mimo jiné vlastní v Maďarsku jadernou elektrárnu, paroplynové a solární elektrárny, provozovatele sítě a je také aktivní na trhu s plynem.