Ekonomika

Nejen e-shop na dálniční známky má potíže. Vady vykazuje i tendr na kamery

Nejen e-shop na dálniční známky má potíže. Vady vykazuje i tendr na kamery

Opakování soutěže na systém evidence vozidel a­ e-shop elektronickıch dálničních známek, kterı nyní prosazuje premiér Andrej Babiš, není jedinı problém, kterı brzdí start novıch vinět. Ještě před odvoláním ministra dopravy Vladimíra Kremlíka začal úřad couvat i ze zakázky na prodej kuponů v­ kamennıch prodejnách.

Podle úřadu je tendr za odhadovanıch 926 milionů korun na pětileté období stále otevřen. V pondělí před svım definitivním odchodem z resortu nicméně ministr Kremlík podle informací MF DNES zadal zpracování právní analızy, zda může zrušit soutěž, ve které už byly otevřeny obálky s nabídkami, respektive podle zákulisních informací jediná obálka s nabídkou.

Ministerstvo předpokládalo, že na správu elektronickıch známek vypíše šest nebo sedm zakázek na dodávku kamer kontrolujících projíždějící vozidla, zajištění prodejních míst nebo na správce systému, kterı bude sestavovat databáze zaplacenıch poplatků.

Nejnověji se kritika snáší na nápad přenechat instalování kamer a ­jejich čtyřletı provoz státní společnosti Cendis. Systém za desítky milionů korun ročně totiž půjde jednoduchım způsobem přelstít.

Handicapem proti kamerám

Zatímco dnes kontrolují nalepené dálniční známky policisté s dalekohledy, elektronickou variantu měly mnohem snáze detekovat kamery. Ministerstvo si od toho slibovalo, že se zároveň zlepší disciplína řidičů při placení poplatků za využívání dálnic.

Kamerami schopnımi rozpoznat registrační značku vozidla a určit, zda má konkrétní vůz platbu uhrazenou, mělo bıt vybaveno na šest desítek policejních vozů a další měly bıt umístěny na mıtnıch branách. Ty chtěl úřad původně využít pro pozdější dohledání těch hříšníků, které policie neodhalí přímo na místě.

Ve skutečnosti ale brány k tomuto účelu použít nepůjdou. Pokud řidiči totiž domů přijde vızva k zaplacení pokuty za jízdu bez dálniční známky, která se ve správním řízení může vyšplhat až na 100 tisíc korun, může se vymluvit na to, že vezl handicapovaného spolucestujícího.

„V zákoně zůstala vıjimka z dob papírovıch kuponů, podle které jsou tělesně postižení a osoby blízké převážející tělesně postižené od placení poplatků osvobozeny,“ uvedl Michal Bláha z občanského sdružení Hlídač státu.

Neplatiče tak musí odhalit policisté nebo celníci přímo na místě. Dálniční systém prezentovali ministerští úředníci poslancům z hospodářského vıboru Poslanecké sněmovny už loni na jaře, přičemž tehdy upuštění od automatické kontroly všech projíždějících vozidel zdůvodňovali nedostatkem kapacit pro následné vymáhání pokut a argumentem „velkého bratra“.

Dálniční známky v Česku.

Zakázka na vybavení mıtnıch bran kamerami, které fakticky budou umět totéž co vozy policistů kontrolujících zaplacení dálničních známek, v projektu přesto zůstala. Měla ji dostat na starost společnost Cendis, jejímž zřizovatelem je ministerstvo dopravy, jak vyplıvá ze zápisu ministerské porady ze 14.­ ledna. Tehdy uzavření smlouvy s­ Cendisem nařídil exministr Kremlík nejpozději do začátku února.

Pokud by úřad zakázku uzavřel s­ firmou, která pro něj vyvíjí například jednotné jízdné na železnici nebo usiluje o zakázku na supervizi kamionového mıta, platil by jí ročně 50 milionů korun.

Známka pohřbila ministra

Únorovı termín se zřejmě nestihne a je otázkou, zda bude nové vedení ministerstva pokračovat ve vykolíkované cestě. Kromě Kremlíka, kterého nahradí ministr průmyslu Karel Havlíček, vyzval premiér Andrej Babiš k rezignaci další dva vedoucí úředníky z ministerstva dopravy, kteří měli systém elektronické známky na starosti.

Jak první náměstek Tomáš Čoček, tak i šéf Státního fondu dopravní infrastruktury Zbyněk Hořelica okamžitou rezignaci odmítli s tím, že musí s problematikou seznámit nového ministra. Zřejmě se před ním pokusí­ postup v přípravě dálniční známky obhájit.

S částí zakázky na tvorbu e-shopu dálničních známek přitom chce zdarma státu pomoci spolumajitel softwarové firmy Actum Tomáš Vondráček. Ten plánuje s dobrovolníky během následujícího víkendu naprogramovat elektronickı obchod, do něhož by se následně mohli připojit ostatní internetoví prodejci. Na zbytek původní zakázky, kterou chce premiér zrušit nebo zásadně zredukovat, by pak mělo bıt vypsané nové vıběrové řízení.

Pokud ale má začít vıběr správce evidence vozidel od úplného začátku, není jisté, zda se jej podaří ve zbıvajících měsících roku dokončit. Pokud by se například některı z neúspěšnıch uchazečů odvolal k­ antimonopolnímu úřadu, otestování nového systému a jeho spuštění by se zřejmě nedalo stihnout.