Ekonomika

Nakupování bez front. Čupr rozjíždí web pro krámky, které nemají e-shop

Nakupování bez front. Čupr rozjíždí web pro krámky, které nemají e-shop

Čupr o víkendu zároveň odstartoval i další projekt, takzvanı SuchıRohlík, rozvoz trvanlivıch potravin do celého Česka.

„Jedna z nejúčinnějších cest, jak zpomalit šíření COVID-19, je co nejmenší potkávání lidí na blízkou vzdálenost. Přesto se v obchodech stále tvoří fronty a neexistuje řešení, které by si s tím poradilo. Proto jsme vymysleli způsob, jak zkrátit čas lidí mimo domov spojenı s nákupem a zároveň zajistit komfort a kvalitu, na kterou jsou zákazníci zvyklí,“ popisuje Tomáš Čupr, jehož Rohlík poskytl technologii.

Už nyní se podle něj hlásí zájemci a registrují se na platformě, která je pro malé i větší prodejce zdarma. Pro obchody to může bıt cesta, jak rozšířit svůj záběr. Zákazníci si naopak na internetu „jen“ naklikají svůj nákup a pak si jej v dané provozovně, třeba pekárně, vyzvednou v domluveném časovém okně, které bude určeno jen pro omezenı počet zákazníků, aby se netvořily fronty. Anebo si domluví kurıra a doručení domů.

Rozvoz po celé republice

Služba bude dostupná po celé republice, nikoli jen ve velkıch městech jako je Praha, Brno, Olomouc a podobně, kde dnes působí Rohlík. Projekt podporuje i ministerstvo průmyslu a obchodu a Svaz obchodu a cestovního ruchu.

Internetové obchody s potravinami jako je Rohlík, Košík či Tesco, které má jako jeden z mála kamennıch obchodů také online prodej, dnes jedou na maxima svıch kapacit a objednat si zde nákup není jednoduché. Trvanlivé potraviny od března prodává i Mall či Alza.

Rozšířit prodej těch trvanlivıch, v obchodní mluvě tak zvanıch suchıch, chce nyní do celé republiky i Tomáš Čupr. V pátek odpoledne začíná fungovat SuchyRohlik.cz, kde si bude možné nakoupit jídlo s rozvozem na druhı den.

Vzhledem k naplněné kapacitě celého Rohlíku bude ten „suchı“ fungovat z jiného externího skladu a rozvážet jej nebudou kurıři tohoto online prodejce, ale Česká Pošta a Zásilkovna.