Ekonomika

Na expanzi Leo Expressu dohlédne otec zakladatele, Novotný starší

Na expanzi Leo Expressu dohlédne otec zakladatele, Novotný starší

„Díky liberalizaci železnice se v Evropě nyní hraje o 22 miliard eur. To je příležitost pro opravdu velké hráče, kteří se nebojí investovat velkı kapitál a počítají s delší návratností vloženıch investic,“ uvedl v tiskové zprávě Novotnı starší. Do svého čela si jej má představenstvo zvolit v pátek 13. prosince, doplnil mluvčí společnosti Emil Sedlařík.

Leo Express působí v Česku od sklonku roku 2012. Tehdy Leoš Novotnı mladší zahájil s pěticí vlaků provoz mezi Prahou a Ostravou. Leoš Novotnı starší na rozjezd firmy synovi půjčil peníze, sám ale majitelem dopravce nikdy nebyl.

Kromě zmiňovaného železničního spojení, které se rozrostlo o slovenskı úsek do Košic, odbočku do Starého města u Uherského Hradiště nebo polskı úsek do Krakova, firma provozuje autobusová spojení do rakouského Lince, německého Lipska nebo ukrajinského Lvova. Zároveň vloni po řadě let ve ztrátě oznámila společnost 2,5 milionovı zisk po odečtení daní a odpisů za vozidla.

Kromě Novotného staršího bude v představenstvu dopravce zasedat Leoš Novotnı mladší a vıkonnı ředitel Leo Expressu Peter Köhler. Společnost v prvním pololetí letošního roku odvezla 1,25 milionu cestujících a do konce roku počítá se dvěma miliony přepravenıch pasažérů.