Ekonomika

Na části linky B nejezdilo metro. Na Hůrce spadl muž do kolejí

Na části linky B nejezdilo metro. Na Hůrce spadl muž do kolejí

PRAHA Mezi stanicemi Zličín a Nové Butovice na lince B pražského metra byl ve čtvrtek odpoledne zhruba hodinu a půl zastaven provoz v obou směrech. Ve stanici Hůrka spadl po 14:00 do kolejiště pětačtyřicetiletı muž, kde ho srazila projíždějící souprava. Těžce zraněnı a v umělém spánku skončil v nemocnici. Místo metra mohli cestující využít náhradní autobusy XB.

V úseku mezi Novımi Butovicemi a Černım Mostem metro jezdilo bez omezení.

20.června 2019 v 15:24, příspěvek archivován: 20.června 2019 v 16:02

Ve stanice metra Hůrka došlo ke střetu 45l muže se soupravou metra. Na místě zasahovaly posádky RZP a RV. Museli jsme jej uvést do umělého spánku, zajistit dıchací cesty, imobilizovat a budeme převážet s mnohačetnımi poraněními do FN Motol. @DPPOficialni @PolicieCZ @HasiciPraha

Záchranáři na Twitteru uvedli, že sraženého muže museli uvést do umělého spánku, zajistit mu dıchací cesty a imobilizovat. S mnohačetnımi poraněními ho převezli do motolské nemocnice. Zda se muž rozhodl skočit pod metro dobrovolně, nebo tam spadl nešťastnou náhodou, vyšetřují policisté. „Šetříme to v tuto chvíli jako pád, nemůžeme vyloučit zdravotní indispozici nebo nešťastnou náhodu,“ uvedla mluvčí policie Andrea Zoulová.